Kristal Güzellik Rutini

Kristal Güzellik Rutini

Kristal Güzellik Rutini

Kristal güzellik rejimleri eski uygarlıkların bir parçasıydı ve şimdi ki makyaj rutininize de girdiler. Güzellik için kristalleri kullanmak yalnızca evde bir spa tedavisi gibi görünmekle kalmaz, aynı zamanda cilt bakımımızı bir üst seviyeye çıkaran enerjik etkiler sağlar. Güzellik için kristalleri kullanmak günlük cilt bakım rutinlerimizin bir parçasıdır ve gerçekten büyülü ve canlandırıcı bir deneyimdir.

Kristalleri Güzellik İçin Kullanma Yolları

1. Kristal Güzellik Özleri Yap

Kirleri temizlemek için kristallerinizi ılık filtrelenmiş suyla temizleyerek başlayın, daha sonra temiz kristalleri bir cam kabın içine yerleştirin ve filtrelenmiş suyla kaplayın. Güneş enerjisini emmek için kristal kabını güneş ışığına tam gün koyun. Daha sonra yüzünü yıkamak için bu suyu kullanabilirsin. Güzellik için akuamarin ve gül kuvars taşı kullanmayı seviyoruz, ancak siz başka taşları da kullanabilirsiniz. Ürünlerinizi kristallerin enerjisiyle doldurmak için kendi losyon ve kremlerinize bu işlemi uygulayabilirsiniz.

2. Gua Sha ile Yüz Masajı

Gua Sha yüz masajları, boynunuzdaki ve yüzünüzdeki dolaşımın ve lenfatik drenajın artmasına yardımcı olmak için kullanılır. Derin doku masajı için uzun, pürüzsüz yüzeyler ve sırtlar ile tasarlanan bu kristal güzellik aletleri, evde küçük bir yüz bakımı sağlamak için mükemmeldir. Siyah Obsidyen ve Pembe Kuartz enerjisiyle güçlendirilmiş bu eşsiz kristal Gua Sha yüz masajları, kişisel bakım ve güzellik rutinlerine temiz ve sevgi dolu bir dokunuş katıyor.

Bir Gua Sha’yı kullanırken , aşağıdan yukarıya çalışmak ve önce boynun veya yüzün bir tarafını tamamlamak önemlidir. Bu, lenfatik drenaj için daha net bir yol sağlamaya yardımcı olur.

Gua Sha Nasıl Kullanılır:

Cildinizi serum, yağ veya nemlendiricinizle hazırlayın.

Gua Sha’nın düz yüzeyini boynunuzun en sol tarafındaki köprücük kemiğinize uygulayın. Az miktarda basınç uygulayarak Gua Sha’ı çenenize doğru kaydırın, çenenizin hemen altında durun. Sağ tarafa geçmeden önce bu hareketi 5 kez tekrarlayın. Sağ tarafta, Gua Sha’yı çenenize doğru kaydırın, çenenizin hemen altında durun. 5 kez tekrarlayın. Son olarak, Gua Sha’yi boynunuzun ortasına getirin ve yukarı çenenizin altına doğru sürükleyin. 5 kez tekrarlayın.

Boynunuza masaj yaptıktan sonra, yüzünüze geçme zamanı geldi. Çenenizin ortasından başlayın ve Gua Sha’yı sol kulağınıza doğru hareket ettirin. 5 kez tekrarlayın. Daha sonra, burnunuzun sol çekinizi karşıladığı boşluktan başlayarak yüzünüzü yukarı doğru hareket ettirmeye başlayacaksınız. 5 kez tekrarlayın. Sonra çok yavaşça, Gua Sha’yı gözünüzün altına yerleştirin ve sol tapınağınıza doğru kaydırın. Sonunda, Gua Sha’yi alnınıza getirin, kaşın hemen yukarısından başlayarak. Bu kez saç çizginize doğru yukarı doğru sürükleyin. 5 kez tekrarlayın.

Yüzünüzün sağ tarafına geçin, çenenizin ortasından başlayın ve sağ kulağınıza doğru sürükleyin. 5 kez tekrarlayın. Yüzünüzü yukarı doğru hareket ettirin, burnunuzun sağı ile birleştiği yerde başlayarak. 5 kez tekrarlayın. Sonra çok yavaşça Gua Sha’yi gözünüzün altına yerleştirin ve sağ tapınağınıza doğru kaydırın. Sonunda, Gua Sha’yi alnınıza getirin, kaşın hemen yukarısından başlayarak. Bu kez saç çizginize doğru yukarı doğru sürükleyin. 5 kez tekrarlayın.

3. Bir Yeşim Taşı Merdane ile Pürüzsüz Gerginlik ve Yok olan Kırışıklıklar

Antik Çin’den bu yana şişkinliği azaltmak, bağışıklık sistemini iyileştirmek ve yüz dokusundaki stresi ve gerginliği gidermek için Jade merdane kullanılmıştır.

Yeşim Merdane Nasıl Kullanılır:

Serumunuzu veya nemlendiricinizi uygulayın. Serum ciltte çözündükçe, cildinize nem sağlamak için yüz spreyi uygulamak isteyeceksiniz. Bu, cildinizin gerilmesini ve yeşim haddeleme işlemi sırasında elastikiyetinin zarar görmesini önleyecektir.

Alnınızdan göğsünüze kadar uzanan dikey bir çizgiyi görselleştirmek ve bu işlem sırasında bu görünmez çizgiyi geçmemek önemlidir. Ciltte şişliği ve şişkinliği en aza indiren ve yüz bölgesinin görünüşünü ve sağlığını iyileştiren lenfatik sistemi etkin bir şekilde boşaltmak için, yüzünüzdeki lenf sıvısının kulaklara veya iki drenaj olan köprücük kemiğine doğru hareketini teşvik etmeniz gerekir.

Yüzünüze iki kısım olarak ayırıp, alnınızın ortasından başlayın. Silindiri yavaşça alından dışarı ve aşağıya kulağa doğru kaydırın. Alnınızın her bir bölümünü kulağa doğru masaj yaparak yüzünüzdeki toksinleri yönlendirmeye devam edin. İleri geri almayın.

Ortadan başlamayı ve silindiri kulağa sonuna kadar dışarı doğru itmeyi hatırlayarak, yüzünüzden aşağıya doğru çalışmaya devam edin.

Çene hattınıza ulaştığınızda, silindiri çene boyunca, kulağa doğru ve sonra köprücük kemiğine doğru bastırın.

Silindiri köprücük kemiğinize doğru iterek çenenizden aşağı doğru devam edin.

Bu işlemi yüzünüzün diğer tarafında tekrarlayın.

4. Kendine bir Güzellik Kristal Yüz Ver

Güzellik için en sevdiğiniz şifa kristallerini, yüzünüze yerleştirin. Güzellik kristalleri, iç sistemlerimize bağlanan enerji hatları olan yüzdeki meridyen noktalarını harekete geçirir. Kristal güzellik taşlarına bu noktalara dokunduğunuzda, onlara enerji verir. Ayrıca bu noktaları yüzyüze enerjiye bağlar, bu bizim sık sık yapamadığımız bir şeydir. Kristal spa deneyiminizin nasıl bir şey olacağına bağlı olarak, yüzünüzdeki taşları 10 dakika ile bir saat arasında istediğiniz yere koyarak bekletebilirsiniz.

5. Güzellik ve Cilt Bakım Ürünlerini Şarj Edin

Temizliğinize, nemlendiricinize, hatta yeşim taşı merdanenize ve Gua Sha’nize Pembe kuartz  bir kristal plaka ile enerji verin. Niyetinize bağlı olarak, ürünlerinizi huzurla doldurmak için bir Florit veya kişisel bakım rutininize daha fazla sevgi getirmek için bir Pembe Kuartz kullanabilirsiniz. Ürünlerinizi bu daha büyük kristallere yerleştirmek, kristalin enerjisinin onları şarj etmesini sağlar, böylece onları kullandığınızda daha da güçlü olurlar.

Kristal güzellik ipucunuz var mı? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: