Kedi Gözü Taşı Özellikleri Nelerdir? ( Cat Eye’s Quartz )

Kedi Gözü Taşı Özellikleri Nelerdir? ( Cat Eye’s Quartz )

Kedi gözü taşı kuvars grubuna ait bir krizoberil (Aleksandrit) taşıdır. Genellikle yarı saydan olan taş yanardöner görünüme sahiptir. 18. Yüzyılda Abraham Gottlob Werner isimli jeolog tarafından keşfedilmiştir. Keşfedildiği günden bu yana birçok dini ritüelde kullanılmış, kullanan kişilere de şans, huzur, mutluluk getirdiğine, kötülüğü engellediğine inanılmıştır.  Doğal taşın orta kısmında taşın parlamasını sağlayan dikey lifler bulunmaktadır. Taşa kedi gözü taşı adını verilmesinin nedeni bu ince çizgi halindeki ışıltıdır. Bu görüntü için taşa kabaşon kesim adı verilen teknik uygulanmaktadır.  

Bu kristal hipnoz, yoga, meditasyon, resim, psikoloji, oyunculuk, yönetmenlik, müzik, sanat, mimarlık ve kimya alanlarında çalışan kişiler için oldukça pozitif etkiler yaratır.

Kedi Gözü Taşı Faydaları Nelerdir?

Koruyucu etkiye sahip bir topraklanma taşıdır ve bedendeki enerjinin dengelenmesini sağlar. Aurayı temizler. Üçüncü Göz, taç ve kalp çakrasına olumlu etki eder ve dağınık enerjiyi hizalar.

Olumsuz enerjilerden ve nazardan korunmaya yardımcı olur. Vücudu olumsuz enerjilerden arındırarak onları pozitif enerjiye dönüştürür.

Taşı üzerinde taşıyan kişiye iyimserlik, cömertlik ve alçakgönüllülük kazandırır.

Taşıyan kişiye refah getirir. Kaybedilen serveti geri kazandırdığına inanılır.

Kişiyi telepatik yönden güçlendirir, net bir vizyon sağlar, sezgileri tetikler ve manevi olarak büyümeyi sağlar. Taşın enerjisi kişiye netlik ve içsel bilgelik kazandırarak yeteneklerini geliştirmesine yardım eder. 

Göz sağlığına iyi gelir, gözü kuvvetlendirir.

Stresten arındırır. Özellikle stresli işlerde çalışan kişileri rahatlatır.

Baş ağrılarına iyi gelir.

Görme problemlerine (Özellikle gece görme problemine), cilt rahatsızlıklarına, felç, bayılma ve zihinsel kaygı gibi durumlara iyi gelir. 

 

Künye

Çıkarıldığı yerler: Hindistan, Madagaskar, Sri Lanka, Tanzanya, Brezilya, Çin, Zimbabve, Pakistan, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri. 

Renkler: Yeşil, Sarımtırak yeşil, bal rengi, Süt rengi, gri, beyaz, kahverengi. ( Taş saydam, yarı saydam, opak görünüme sahip olabilir.)

Sertlik: 8 – 8,5 (Mohs Sertlik Skalası)

Özgül Ağırlık: 3,68 – 3,75

Kimyasal Formülü: BeAl2O4

Etki Ettiği Burçlar: İkizler, Akrep, Kova, Balık

Çakralar: Kalp, Taç, Güneş sinir ağı ( üçüncü göz)

Bu gönderiyi paylaş

Comments (3)

  • Sinan cevap

    Aslan burcu olarak kedi gözü taşı kullansak etki etmezmi faydası olmazmi

    Mart 5, 2020 , 5:49 pm
  • Ayşe Ordu cevap

    Ben yengeç burcuyum yeni aldım taşımı kolye olarak takıyorum bir etki alabilir miyim acaba?

    Haziran 28, 2020 , 11:37 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: