İştah Açan Doğal Taşlar

İştah Açan Doğal Taşlar

İştah Açan Doğal Taşlar

Geçmişten günümüze farklı etkileriyle doğal taşların varlığı kabul edilirken iştah açan doğal taşlar listesinin neler olduğu da merak edilenler arasındadır. Özellikle yeme konusunda iştah bozuklukları olanların bu taşların sağladığı enerji gücü sayesinde daha kolay toparlanabilmelerini gerçekleştirir. Tat alma duygusunun baskınlaştırırken iştahın oluşmasını engelleyecek sindirim ile alakalı da sorunların çözümünü yaydıkları enerjiler sayesinde oluştururlar. Bu doğal taşların sağlık konusunda etkileri ise yüzyıllardır ilk çağlardan beri insanların bildikleri bir konudur. Hem birbirinden farklı ve göz alıcı renkleriyle aksesuarların baş tacı olarak kullanılsa da sağlık konusunda çok farklı etkilerinden söz edebilmek mümkündür.

Kyanit Taşı

Yağ Yakan Kyanit Taşı İştah Açması

İştahın oluşması için vücudun metabolizmasının çalışması sayesinde meydana gelir. Metabolizması sağlıklı çalışan vücut ise yağ yakma durumunu meydana getirir. Yağ yakma konusunda yardımcı olan Kyanit taşı ise iştah açan doğal taşlar arasında kendini gösterir. Kyanit taşı olarak bilinen taşın diğer ismi ise siyanit taşı veya rhaetic taşı olarak da bilinir. Mavi anlamına gelen ‘Kyanos’ kelimesinden türetilerek isimlendirilmiş bu doğal taşın alüminyum silikat mineralinden oluştuğu bilinmektedir. Parlak, saydam ve yarı saydam özelliklerde çeşitleri olmuş olsa da beyaz, siyah, yeşil gibi renklerde çizgileri içerisinde barındırıyor. Göz alıcı mavi renk en bilinen rengi olsa da sarı, pembe, gri, turuncu ve beyaz renkleri de nadir olarak bu doğal taşın renkleridir. Bu doğal taşın sağlık açısından topraklanma ve enerji verici etkileriyle çok iyi bir rahatlama etkisi bırakır. Küçük enfeksiyonların iyileşmesini de sağlayan doğal taş pozitif enerjiyi vücut bünyesinde tutar.

Akik Taşı

Akik Taşının Mideye Yararı

Eski şairlerin sevgilinin dudaklarına benzettiği akik taşı göz alıcı renkleri bulunur. Renkleriyle cezbedici olan bu taş sağlık konusunda birden fazla yararı bulunmaktadır. Nerdeyse tüm vücut konusunda ayrı ayrı yararları bulunan bu doğal taş uzun yıllardan beri etkileri bilinen nadir taşlardan birisidir. Ortamdaki negatif enerjiyi temizlediği ve stresi azalttığı etkileri bilindiği için yeme konusunda da bir düzeni oluşturduğu bilinir. Hatta bu taşın sindirim konusunda sağladığı yararlara insanlar inandıkları için taşın içerisinde bulunduğu suyu şifa niyetiyle içmeleri gerçekleşir. Gastrit sebebiyle oluşan rahatsızlıkları iyileşme süreçlerini hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Mide ve bağırsaklar için faydalı etkileri sayesinde yemek yemede bozukluk çeken kişiler bu doğal taşı kullanması gerçekleşir. Gerçekleşen sağlık düzenleri nedeniyle iştah açan doğal taşlar arasındadır.

Çeroit Taşı

Çeroit Doğal Taşının İştah Açmada İnanılmaz Etkileri

Mor rengi tonlarıyla leylak bir görünüme sahip olan çeroit doğal taşı aksesuarlarda kullanılan doğal taşlardan birisidir. İştahın açılmasında önemli organlarımızdan bir olan karaciğerin çalışmasını düzenli hale getirir. Bu düzen içsel olarak sorunlardan dolayı yemek yemek istemeyenlerin sorunlarını giderecek bir durumdur. Vücuttaki organlarda detoks etkisi yaratarak temizlenmesini gerçekleştirir. Sigara gibi iştah kapatan zararlı maddelerin etkilerini temizlemesini gerçekleştiren doğal taşlardan birisi olarak bilinir.

Anyolitin Taşı

Yüksek Enerjinin Taşı Anyolitin Detoks Etkisi

Zoisit ile koyu kırmızı renkli Yakut taşının karışımı ile ortaya çıkan yeşil renkteki bu doğal taş son derece göz doldurucu bir görünüme sahiptir. Yüksek enerjili doğal taşlar arasında kendini gösteren bu doğal taş Hindistan’dan, Afrika’dan ve Zambiya’dan çıkarılarak işlenmesi gerçekleşir. Yeşil ve kırmızı karışımı ile morumsu bir görünümü olan taş karaciğerin temizlenmesinde etkilidir. Yağ yakımını hızlandırıcı enerjisi metabolizmayı ekstra daha fazla çalıştırarak iştahın da açılmasını sağlar. Vücuda sağladığı pozitif enerjiler sayesinde iştah açan doğal taşlar arasında bu taşı görebilmemiz mümkündür. Bunun yanında üçüncü göz çakrasını açmasıyla ruhsal dinginliği sağlayan taşlardandır.

Florit Taşı

Göz Alıcı Florit Taşının İştaha Yararı

Doğada sarı, kırmızı ve mavi renkte bulunan bu doğal taş görünümüyle ilgi çekici taşlar arasında kabul edilir. Yoğun ışık altında rengi ne olursa olsun mor bir ışık saçması sayesinde sahte olup olmadığı anlaşılan florit taşı akik taşı gibi etkileri mevcuttur. Stresi azaltıcı etkisinden kaynaklı olarak yeme bozukluğu yaşayan bireylerin sıkıntılarını gidererek düzenli bir iştahlarının var olmasını sağlarlar. Enerji verip motivasyon sağlaması sayesinde ise ortada dolaşan stres ile daha kolay baş edebilmeyi de gerçekleştirir. Sabah daha diri ve zinde uyanmak adına başucunuzda bulundurulması etkilerini daha çok görebilmeyi gerçekleştirir.

Aleksandrit Taşı
Aleksandrit Taşı

Aleksandrit Taşı ile Rahatlığı Elde Edin

Günümüzde yeme bozuklukları olarak adlandırılabilecek iştahsızlık stresten kaynaklı olarak ortaya çıktığı görülmektedir. Değerli taşlar arasında gösterilen Aleksandrit taşı ise görünümündeki şıklık yanında sağlık konusunda da etkileri bulunan bir taştır. Parlak görünümündeki bu taş sinir sistemine bağlı gerginlik durumunda onarım gerçekleştiren taşlardandır. Bu onarımlar ise yeme bozukluğu olarak nitelendirilen iştahsızlığa da çözümdür. İştah açan doğal taşlar arasında görülmesinin nedeni de budur. Hormonal sistemdeki dengesizlikleri ortadan kaldırarak vücudun dengeye kavuşması için enerjisini ortaya çıkartır. Bu oluşan enerji sayesinde mutluluk hormonunu güçlendirir. Mutluluğun artışı stresten uzak kalmayı gerçekleştirir. Hücre yenilenmesinde pay sahibi olarak insan sağlığını olumlu yönde geliştirmesi gerçekleşir.

Obsidyen Taşı

İştah Açan Doğal Taşlar; Siyahın Gücünü Gösteren Obsidyen Taşı

Volkanik Silika Camı, Apaçinin Gözyaşları, Kara Kadife gibi farklı isimleri de bulunan obsidyen taşının birçok kişi tarafından bilinen rengi siyahtır. Ancak çok nadir olarak gözükse de kahverengi, altın sarısı, gri, kırmızı, mavi ve yeşili renklerini de barındırır. İçerisinde gökkuşağı geçmiş gibi bulunduran bu doğal taş fiziksel, ruhsal, zihinsel ve duygusal anlamda genel sağlığı elde ettiren taşlardandır. Bedensel ve ruhsal olumsuzlukların ortadan kaldırması sayesinde ise iştah sorununu da çözebilecek enerjiyi içerisinde barındırır. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi yeme ile alakalı bozuklukların da giderilmesini gerçekleştirir. Karaciğeri toksinlerden temizlemesi ve vitaminlerin emilimine ve özümsenmesine yardım etmesi sayesinde yemenin düzen içerisinde seyir göstererek iştahın da açılmasını gerçekleştirir.

İştah Açan Doğal Taşlar
Ametist Taşı

İştah Açan Doğal Taşlar; Sindirimi Düzenleyen Ametist Taşı

Kuvars ailesinden olan ametist taşı görünümüyle cezbetmesi dışında ciddi anlamda zengin sağlık etkileri bulunan doğal taşlardan bir tanesidir. Üzüntü ve kederi azaltıcı etkisi iyimser düşünmeyi gerçekleştirirken bu doğal taş olumsuz enerjileri değiştirir. Enerji değişimini gerçekleştirmesiyle sindirim sistemi sorunlarını onarır. Hazımsızlığı giderici bir etki bırakır. Bu etkiler sayesinde iştah açan doğal taşlar listesinde gözükmemesini gerçekleştirir. Bağışıklık sorunları üzerinde olumlu etkileri yemenin daha düzenli gerçekleşmesinde etkili olarak görülür. Kötü enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürmesi için odada bulunması bile yeterli olan doğal taş ametist leylak, lavanta, erguvan gibi mor ve morun tonlarıyla cezbedici görünümüyle birçok yerde kullanılır.

İştah Açan Doğal Taşlar
Topaz Taşı

İştah Açan Doğal Taşlar; Topaz Taşı İle Yeme Düzeni

İştah açan doğal taşlar arasında bir diğer anılan doğal taş topaz renk değişimi ile bilinen taşlardandır. Isıya dayanıklı yapısı diğer taşlardan onu ayıran özelliklerden birisidir. Bu doğal taşın görünümü dışında ciddi anlamda stres giderici bir etkisi vardır. Stresten sebepli olarak iştah konusunda sıkıntı yaşayan bireyler bu doğal taşın sunduğu enerjilerden faydalanır. Gerginlikten uzak durmak ve gündelik hayatlarını daha sakin bir şekilde sürdürmek için bu doğal taşın kullanımı gerçekleştirilir. Motive edici bir taş olarak görülen bu taş mutluluk, hoşnutluk ve neşe gibi olumlu duyguları artırır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: