Ejirin Taşı; Güç Taşının Özellikleri  

Ejirin Taşı; Güç Taşının Özellikleri  

Güzel, siyah bıçakları olan Ejirin taşı, taş üzerindeki efsanevi kaya görünümü gibi yükseltici gücü simgeliyor. Ejirin taşı özelliği esas olarak insanların her şeyi iyi ve doğru yapmaları adına sahip oldukları gücü en iyi biçimde kullanmalarını destekliyor. Ejirin bir dürüstlük ve benlik taşıdır. Kişilerin hayattaki en gerçek mahkumiyetlerine karşı durmalarına yardımcı olur. Yaşam amaçlarına olan inancı destekler ve bunlara uyma; bunları gerçekleştirme cesaretini sağlar.


Ejirin Taşının Gücü

Ejirin nedir? ; Ejirin, kişilerin hem kendilerini hem de başkalarını kabul etmelerini sağlayan, benliği simgeleyen ve dürüstlüğü yansıtan bir enerji taşıdır. Doğru yolu takip etme yönünde güç sunar. Kalbin sesini dinleme taşı olarak da bilinir.

Modern çağın insanlarının kalplerinin sesini bastırdıkları ve bu yüzden sezgileriyle bağlantılarını kopardıkları bir dönemde Ejirin bu sorunu gidermek adına enerji verir. Ejirin taşı faydası insanların benlikleriyle, özleriyle bağlantı kurmayı sağlamasıdır.

Ejirin Taşı Faydaları

Ejirin yararı akıl-kalp arasındaki iletişimi kurmasıdır. Ejirin faydalarını maddeler halinde özetlersek:

 • Genel itibariyle evren ve doğa ile bağları güçlendirir
 • Koruyu ve güçlü bir enerjiyi aktive eder
 • Fiziksel bedeni ve aurayı korur
 • Zor zamanlarda ruhu güçlendirici etkisi vardır
 • Negatif düşünceleri, olumsuzlukları elimine eder
 • İyileşmeyi ve bütünlüğü destekler

Ejirin taşı şifaları kişinin bütün hissetmesine yardımcı olurken, boşluk ve bağlantısızlık duygularını da azaltır.

Ejirin Mahkumiyet Taşı Özellikleri  Ejirin Taşı Renkleri

Ejirin renkleri arasında şunlar yer alır:

 • Opak, yarı saydam renklidir
 • Genellikle koyu, siyah renklidir
 • Yeşile kaçan siyah renkli Ejirin taşı da vardır
 • Kahverengiye kaçan siyah Ejirin taşı bulunur

Çoğunlukla koyu renklerdedir ve siyah ağırlıklıdır. Ejirin özelliği listesinde bu taşın alkalik yapısı da bulunur. Bu taş alkalik bakımından zengin; volkanik kayalarda yaygındır.

Taş aynı zamanda İskandinav Denizi, Norveç ve Aegirine tanrısı olarak bilinen Aegir olarak da isimlendirilir. Bir diğer adı ise Acmit’tir; Acmit Yunancada nokta anlamına gelir.

Ejirin Taşı Ne İşe Yarar?

Ejirin taşı ne işe yarar? ;Taş enerjisel olarak çok güçlüdür; özellikle kadınlar üzerindeki etkisi bir hayli fazladır. Taşın etkili olduğu diğer alanlar ise şunlardır:

 • Ejirin, kendini kabul etme, kişinin kendi görüntüsünü sevmesi konusunda destek sağlar
 • Gereksiz utancı yenmede yardımcıdır
 • Vücut imajı ve şekil bozukluğu ile sorun yaşayan kişileri rahatlatır
 • Kadınlar için iş yerindeki gizli önyargıyı yok etmeye yarar
 • Kadınlara duygusal destek sunar
 • Hemşireler, doktorlar sık sık negatif enerji ile karşılaşır; Ejirin doğal taşı bunlara karşı savaşır
 • Ev veya iş yerindeki elektrikli aletlerden yayılan olumsuz enerjiyi temizler
 • Şifa gereken alanlarda, rahatsızlıklarda vücudun kendini iyileştirmesine yardımcı olur; şifa ile bağlantılı diğer taşların gücünü arttırır
 • Kıskançlık, olumsuz zihinsel etki veya psişik saldırılara karşı güçlü bir taştır

Yanınızda bu taşı taşımak veya herhangi bir yerinize bu taşı takmak sigara, alkol ve içli gibi madde kullanımlarınızdan ötürü zayıflayan enerjinizi de güçlendirir. Oluşan hasarlı enerji alanı temizlenmeye başlar. Ejirin şifalı taşı ile kendinizi keşfetme yolculuğunda büyük bir enerji toplarsınız.

Ejirin Taşı Şifaları

Ejirin şifaları çok yönlüdür; kişilere yaydığı enerji ile onların hayatlarında önemli dönüşümler olmasını sağlar. Enerji taşının verdiği bazı şifalar ise şunlardır:

 • İlişki problemlerini giderir, ayrılık acısını atlatılmasına yardımcı olur
 • Keder, üzüntü ve depresyonu geçirir
 • Değersizlik, kendine acıma, utanç veya suçluluk gibi duygusal olumsuzlukları giderir
 • Değiştirilmeyen şeyleri kabul etmeye yardımcı olur
 • Resme daha geniş açıdan bakmayı sağlar
 • Stresi ve endişeyi giderir
 • Neşe ve mutluluk duygularını harekete geçirir

Bildiğiniz veya bilmediğiniz yerlere seyahat ederken ortamdaki negatif enerjiye karşı koruma sağlamak ve güçlü durmak istiyorsanız Ejirinin enerjisinden faydalanabilirsiniz.

Ejirin Taşı Diğer Taşlarla Kullanılır mı?

Ejirin enerjisi bu doğal taş tek başına kullanıldığında da çok güçlüdür ancak bazı şifalı taşlarla birleştiğinde enerjisi daha da güçlenir. Ejirin türleri arasında siyah, siyah-kahverengi, siyah-yeşil tonlarından birini enerjinizi yükseltmek amacıyla kullanabilirsiniz.

Ejirin taşı mutluluğu arttıran taşlarla temas ettiğinde yaydığı enerji yükselir. Kişilerin kendine duyduğu saygı ve güven duygusu da fark edilir biçimde artar. Özellikle Amazonit ve Kuvars taşları Ejirin ile en iyi uyumu yakalayacak olan taşlardır.

Ejirin ve Çakralar

Aegirine taşı çakralarla yani vücudumuzdaki doğal enerji noktalarıyla da bağlantı kurar. Bu doğal enerji taşı özellikle Root ( Kök ) çakrayı destekler.

Kök çakra omurganın alt kısmında yer alan bir noktadır; kinestetik duygu ve hareketlilik için vücut enerjini kontrol eden bölümdür. Kısacası, ruhsal ve fiziksel enerjinin temelidir. Fiziksel bakımdan kök çakra dengeli çalışmadığında düşük aktivite seviyesi, uyuşukluk, isteksizlik, coşku eksikliği, sürekli olarak motive edilme ihtiyacı ortaya çıkar.

Yazımızın başında Ejirin enerji taşı için kişilerin kendileriyle, dünya ve doğayla bağlantılarını güçlendirir demiştik. Kök çakranın dengesizliği kişileri gerçek yaşamdan koparır; uzak ve kopuk hisler yaratır.

Ejirin ile kök çakranın yeniden dengeli çalışmasına yardım edilir. Kök çakra bir yerde temel çakradır; bu alandaki düzensizlik ve dengesizlikler tüm diğer alanları; enerji noktalarını da etkiler.

Kök çakra düzenli çalışmaya başladığında ise kişinin kendine güveni yerine gelir, hem fiziksel hem ruhsal olarak gücünü geri kazanır. Kişi güvende ve dünya ile bağlantılı olduğunu hisseder.

Ejirin ve Kundalini Enerjisi

Kundalini enerjisi, Yoga felsefesinde insan bedeninde var olduğuna inanılan bir enerji türüdür. Bu enerjinin pasif ve durgun olduğuna inanılır; kundaliniyi uyandırmak ve onu kullanmak ise bazı enerji, meditasyon çalışmaları ile mümkündür.

Ejirin de çakra merkezlerini dengeleyici, kundaliniyi harekete geçirici bir etkiye sahiptir. Bu gizemli enerji harekete geçtiğinde ise kişilerin yaşamla ve kendileriyle olan bağlantıları güçlenir. Daha keyifli, coşkulu hissedilir; özgüven ve özsaygı artışı yaşanır.

Ejirin Taşı ve Fiziksel Enerji

Ejirin doğal enerji taşı aynı zamanda fiziksel sağlığın, enerjinin arttırılması için de çok yararlıdır. Vücuttaki toksin maddeleri temizler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Metabolizma ve sinir sistemi üzerinde olumlu yönde güçlü etkiler bırakır. Dayanıklılık sağlama ve vücudu hastalıklardan koruma için önemli bir taştır.

Yaralanmalara karşı da sıkça koruma sağlayan Ejirin taşı, fiziksel güç için oldukça şifalıdır. Safra kesesi, akciğer ve dalak ile ilgili problemlerde kullanılabilir. Bu organlardaki hastalıkların giderilmesine yardımcı olur; güçlenmeleri ve dayanıklı olmaları için olumlu enerji yayar.

Kas ağrıları, kemik problemleri, sırt ağrıları için de etkili bir taştır. Reiki ve birçok enerji çalışmasında Ejirin doğal taşı kullanılır. Enerji aktarımı ve dokunma gücü açısından da güçlü bir taş olarak kabul edilir.

Ejirin Taşı ve Meditasyon

Meditasyon yapmak insanlara huzur veren, anda kalmalarına yardımcı olan, stres atmalarını ve dolayısıyla güçlenmelerini sağlayan bir çalışmadır. Ejirin bu yönlerde güçlü enerjiler yaydığı için de meditasyon yaparken sıkça tercih edilir.

Meditasyonlar sayesinde en olumsuz duygular, en karanlık düşünceler dönüştürülebilmektedir. Tüm bu negatif düşünce ve duyguları pozitif olanları ile değiştirmeniz mümkündür. Karmik anlayış ve manevi bağlılık oluşturmak için de Ejirin etkilidir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: