Doğal Taşlar ile Meditasyon Rehberi

Doğal Taşlar ile Meditasyon Rehberi

Doğal Taşlar ile Meditasyon Rehberi

Meditasyon, varlığımızın her bölümü için son derece faydalıdır – zihnimiz, bedenimiz ve ruhumuz. Rahatlamamıza yardımcı olur, zihnimizi temizler, negatif enerji ve istenmeyen düşünceleri uzaklaştırır. Meditasyon için kristalleri kullanmak meditasyonunuzu derinleştirmek ve meditasyonunuzda belirli bir sonuç elde etmek için güçlü bir araçtır. Kristallerle meditasyon yapmak, manevi bilinci yükseltmeye, sezgiyi derinleştirmeye ve iç görü kazanmaya yardımcı olur.


Herkes meditasyon için en iyi kristallerin hangileri olduğunu sürekli sorgular. Aslında meditasyon yaparken herhangi bir taş veya kristal kullanılabilir. Kristaller, meditasyon pratiğinizi başlatmanıza ve sürdürmenize, belirli bir amaç veya hedefle bağlantı kurmanıza ve daha derin meditasyon durumlarına geçmenize yardımcı olacak araçlardır. Ancak, kristallerle meditasyon yapmaya ne kadar çok başlarsanız, farklı enerjileri o kadar fazla deneyimlemek isteyeceksiniz. Kristallerle meditasyon yapmak için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Meditasyon İçin Gereken Araçlar, Kristaller ve Taşlar

Her zaman meditasyon için iki kristalin olmasını öneriyoruz – kuvars kristali ve selenit kristali.

Kuvars Kristali: Meditasyon için en iyi kristallerden biridir, çünkü meditatif niyetinizle paralel etki gösterir. Kuvars Kristalleri zihne netlik kazandırır ve hayalleriniz hakkında daha net ve kararlı olmanızı sağlar. Aynı zamanda başka bir kristalin enerjisini de yükseltir.

Selenit: Bu kristal meditasyon için oldukça faydalıdır, çünkü zihninizi temizlerken ve vücudunuzu rahatlatır. Selenit iyileştirme özellikleriyle vücudunuzu enerjisel olarak temizler, negatif enerjiyi önler ve enerji tıkanıklıklarının salınımını kolaylaştırır. Aynı zamanda enerji alanınızı korur, yani enerji bedeninizi veya çakralarınızı aşırı uyarmadan meditasyonda güvenle pratik yapmanızı sağlar. Selenit harmonizörleri, vücudunuzdan akan sakin enerjiyi kolaylaştırır.

Tütsü: Duman yüzyıllarca meditasyona yardımcı olmak için kullanılmıştır. Meditatif bir duruma girerken huzuru bulmanıza yardımcı tütsülerden faydalanabilirsiniz. Frankincenseen reçinesi tavsiye ettiğimiz meditasyon tütsülerindendir.

Avuç Taşları: Avuç taşları, yeni başlayanlar veya tecrübeli meditasyon yapanlar için mükemmel bir araçtır. Onlar normal taşlardan daha büyük taşlardır, bu nedenle avucunuza sıkıca otururlar. Meditasyon yaparken her iki avucunuza bu taşlardan alıp, vücudunuzu sakinleştirebilir, akan enerjiyi hissedebilirsiniz.

Meditasyon için Kristalleri Kullanma Yolları

Meditasyonunuzdan elde etmek istediğinize uygun iyileştirici özellikler veya enerjiler içeren bir kristal seçmek faydalıdır. Her sabah niyetinizi belirlemek ve kristalinizle meditasyon yapmak, sonuçlarınızı geliştirir ve büyütür. Aklınız, meditasyonunuzun durgunluğundan ve kristalin enerjisinden aldığınız niyete odaklandığında, hedeflerinize ulaşmak veya belirli bir enerji almak için daha iyi motivasyon ve ilham alacaksınız.


Vücudunuza taş veya kristal yerleştirmek, vücudunuzun o bölgesini harekete geçmesini sağlar. Vücudunuzda kristal bir düzen oluşturmak, aynı anda meditasyon yapmanıza ve iyileşmenize yardımcı olabilir. Çakra iyileşmesi için taşların nasıl kullanılacağıyla ilgili bir dizi oluşturduk. En çok hangi çakranızın iyileşmesine ihtiyacınız olduğunu belirleyin ve kristaller ile meditasyon yapmayı deneyin:

Kristallerle Kök Çakra Şifa
Kristallerle Sakral Çakra Şifa
Solar Pleksus Çakra Kristalleri ile Şifa
Kristalleri ile Şifa Kalp Çakra
Kristallerle Boğaz Şifa Şifa
Kristallerle Şifa Yapan Üçüncü Göz Çakra
Kristallerle Şifa Taç Çakra

Kristallerle Meditasyon Yapma Rehberi

Kristallerle Meditasyonun Derinleştirin.
Bazı kristaller zihninizin yüksek bilincini açmak için iyi çalışır. En güçlüsü genellikle mavi taşlar, mor kristaller ve beyaz taşlardır. Bu renkler, zihninizi temizlemenizi, gerçeğinizi yaşamanızı ve evrenden bilgelik almanızı sağlayan daha yüksek çakralarla ilişkilidir. Sık kullanılanlardan bazıları:

Ametist Taşı: Ametist taşları taç çakrasını harekete geçirir ve düşüncelerinizi sakinleştirir. Ametist zihnin netliğini getirmeyi ve kendinizi daha derin bir düzeyde tanımanızı – hislerinizi daha iyi bir şekilde anlamanızı sağlar.

Azurit Taşı: Aklı silme yeteneği ile tanınan Azurit, iç bilgeliğinize erişmenize yardımcı olur. Zihninizi genişletir, böylece neyin daha önemli olduğuna odaklanabilirsiniz. Aklınız meşgul olduğunda ve objektif düşünmek zor olduğunda, odaklanmak için bir Azurit taşı ile meditasyon yapın.

Selestit Taşı: En popüler taşlardan biri Selestitin çokça tercih edilmesinin nedeni meditasyon yaparaken barışçıl bir farkındalık durumuna geçişi kolaylaştırır. Bazı şifacılar, onların psişik ve sezgisel yeteneklerini geliştirmelerine yardım ettiğini bile düşünüyor. Meditasyon sırasında Selesit taşı ile çalışmak sizi ruhsal alemden ilham almaya teşvik edebilir.

Lapis Lazuli Taşı: Bir Lapis Lazuli taşının farkındalığınızı, içgörü ve gerçeğinizi geliştirmenize yardımcı olduğu söylenir. Zamanın başından beri var olan şifalı değerli taştır. Lapis Lazuli taşları, yoga pratiğiniz sırasında meditasyonunuzu derinleştirmek için harika araçlar sunar.

Labradorit Taşı: Labradorit meditasyonunuzu derinleştirir ve bilincinizi yükseltir. İçsel farkındalığınızı teşvik eder ve sizi gerçek benliğinizi keşfetmeye daha da yakınlaştırır. Gerçek hayattaki amacınızı ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.

Lepidolit Taşı: Doğal bir sakinleştirici olan Lepidolit düşüncelerinizi rahatlatır ve endişeleriniz giderir. Lepidolit taşları, endişe duyduğunuzda, kaotik veya ezici düşüncelerin üstesinden gelmenizi kolaylaştırır ve sizi doğal halinize geri yönlendirir. Bu sebeplerden strese girdiğinizde meditasyon yapmak için harikadır.

Kristallerle Meditasyon Nasıl Yapılır
Kristali seçtikten sonra, meditasyonun için hazırsınız. Meditasyon yapmanın doğru ya da yanlış yolu yoktur – tıpkı kullanılacak doğru ya da yanlış kristal olmadığı gibi – herkesin meditasyonları benzersizdir. Kristallerinizi meditasyon sırasında kullanmanın en iyi yolu 1) meditasyon yaparken onları elinizde tutmak veya 2) ideal olarak cildinize temas etmeleri için vücudunuza koymak. Kristallerle meditasyon yapmakta yeniyseniz, başlamanıza yardımcı olmak için kullanabileceğiniz basit bir günlük meditasyon:

  • İlk önce, kendinizi rahat hissedeceğiniz sakin bir yer bulun.
  • Yakında kullanmak istediğiniz şifalı taşlar veya kristallerle sessizce oturun.
  • Gözlerinizi kapatıp ve zihninizi sakinleştirin, dikkatinizi nefesinize odaklayın.
  • Kristalleri veya taşları toplayın ve rahatça ellerinizde tutun.
  • Kristalinizin enerjisini hissederek, taşa doğru inerken farkındalığınızı hayal edin.
  • En yüksek beyaz ışıkta nefes alın ve kristalin enerjisinin aklınızı doldurmasına ve duyularınıza nüfuz etmesine izin verin.Niyetinizi görselleştirin.
  • Zihninizi ve vücudunuzu sakinleştirin. Kristallerinizle ihtiyacınız olduğu sürece oturun.
  • İşiniz bittiğinde ve kendinizi tamamen rahat ve huzurlu hissedeceksiniz. Farkındalığınızın tüm yönlerini kristalin dışına ve vücudunuza geri döndüğünü görerek topraklama işlemini tamamlayın. Kendinizi Dünya ile ve vücudunuzla bağdaştırın.
  • Gözlerinizi açın ve birkaç derin nefes alın. 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: