Doğal taşlar ile vücudunuzu iyileştirmek için 5 yöntem!

Doğal taşlar ile vücudunuzu iyileştirmenin 5 mükemmel yolu

Doğal taşlar ile vücudunuzu iyileştirmek için 5 yöntem!

Çevresel toksinlerle dolu bir dünyada, iş ve ailenin taleplerini karşılayamamanın sebep olduğu günlük stresle, sağlıklı ve enerjili kalmak zor bir mesele. Refahın anahtarı, önce vücudun enerji alanlarındaki zayıflıkları veya eksiklikleri tanımak ve ardından vücudu ve zihni homeostaza veya doğal sevinç durumuna geri döndürmek için dikkatli adımlar atmaktır.

Çakralarımız insan gözüyle görünmeyebilir ama bu enerji merkezleri canlı ve bol bir yaşam sürmek için hayati önem taşıyan fiziksel ve zihinsel işlevlere ev sahipliği yapar. Zihinsel stresten, fiziksel hastalıktan veya her ikisinden de muzdarip hissediyorsanız, çakralarınızı günlük sağlık rutininizde bulunan şifa kristalleri ile hafifçe yeniden hizalayarak iyileşme sürecine başlayın.

1. Kalbini Aç ve Ruhu İyileştir

Aşkın merkezini kapsayan kalp çakrası sağlığınızı ve iç dengenizi etkileyen ana enerji noktasıdır. Enerji engellendiğinde ve akmaya başladığında, her türlü durgunluk ve öfke duygusu, hepsi dünyayı iyileştirme gücüne sahip olan affedilme, kabullenme ve koşulsuz sevgiye dönüşür.

“Kurtarma taşı” olarak bilinen Rhodonite, diğerlerini kabul etmenin yolunu açar ve aynı zamanda yatıştırıcı titreşimleriyle ateşli duyguları sakinleştirmeye yardımcı olur. İlişkilerdeki ihtilafların bir sonucu olarak gönül yarası yaşıyorsanız, bu güçlü ama yumuşak kristal şifa cephaneliğinizin önemli bir parçasıdır. Diğer kalp çakra taşları arasında göğsüne yakın takılan kolyelerin yanı sıra iyi çalışan Gül Kuvars ve Fuchsite bulunur.

2. İyileştirme ve Sezgiyi Gücünüzü Artırın

Anja ya da 6. çakra olarak da adlandırılan üçüncü göz çakrası, zihnin sezginin geliştiği yerdir; Kaş kemiğinin merkezinde yer alan bu güçlü çakra merkezi, dürüstlüğü ve duygusal zekayı temsil eden mor renkli ışın ile bağlantılıdır. Bu çakralara özel şifa kristalleri kullanarak eriştiğinizde, sizi daha yüksek bir varlık durumuna bağlayarak en yüksek potansiyelinize ulaşmanızı sağlar.

Lapis Lazuli, Ametist ve Saydam Kuvars, hepsi mükemmel üçüncü göz çakra taşlarıdır. Bu çakra merkezi bir kez dengelendiğinde, korkulardan kurtulacak ve sezginize daha iyi bağlanacaksınız, bu da doğal olarak yaşamınıza mutluluk ve bolluğu davet edecek. Engellenmemiş bir üçüncü göz çakrasının da vücudu beyin tümörleri, kulak ve göz sorunları ve tiroid ile ilgili sorunlara karşı koruduğu söylenir.

3. Manevi Büyümeyi Yaşayın

Bedeni iyileştirmek için, ruhsal bir uyanış yaşamak önemlidir, çünkü çakralar enerji merkezlerinde doğal bir enerji akışı oluşturmaya yardımcı olur. Bütünsel iyileşmede, dengeli bir taç çakrası aklımızı daha yüksek bir bilince açmamızı ve eterik alemlerde var olan titreşimlerden rehberlik etmemizi sağlar. Başın tepesinde bulunan taç çakrası bizi manevi doğamıza yeniden bağlar ve fiziksel dünya ile ruh dünyası arasındaki boşluğu kapatır.

Taç çakra taşları menekşe rengini oluşturur ve bu da evrenin büyüsü ve gizemi ile ilişkili bir ilham duygusu oluşturur. Kendinizi kaybolmuş ve amaçsız hissediyorsanız, Lepidolite gibi koyu mor veya lavanta kristalleri ile meditasyon yapmak, taç çakrasının engelini kaldırır ve kalbimizin gerçek amacını takip etmemizi sağlar.

Meditasyon uygulamanıza dahil edilen büyük kuvars noktaları ile kendinize yenilenmiş bir anlam ve amaç duygusunun armağanını verin. Bu güçlü kristaller, alanınıza nüfuz eden ve auranızın enerjisini artıran bir beyaz ışık titreşimi yaratır. Saydam Kristal piramit, özellikle kutsal geometrik şekli ile enerjiyi yayma ve büyütme kabiliyeti ile barışçıl bir tefekkür için başka bir güçlü araçtır.

4. Çakra Temizleme ile Yoga Egzersizinizi Sallayın

Telaşlı ve hızlı tempolu dünyamızda yoga, genellikle gözden kaçan zihinsel ve fiziksel durumumuza dikkat çekmemizi sağlar. Her pozla birlikte, çakralarımız dengelenir ve bu da şifa kristallerinin avantajlarından faydalanmamızı sağlar. Yoga egzersiziniz sırasında, paspasınızın etrafına Saydam Kuvars kristali, Aventurin, Sarı jasper ve Angelite gibi çeşitli taşlar yerleştirin.

Taş uzmanı ve Doğal Taşlar’ın kurucu ortağı Duygu Öztürk, paspasın üst köşelerine iki Selenite temizleme taşı ve paspasın tabanının dışına iki Shungite taşı yerleştirmeyi önerir. Bu iyileştirici kristal düzeni, yoga egzersizleri sırasında topraklama ve denge için kök çakralarını yeniden hizalamaya yardımcı olur.

5. Çakra Açılış Ritüeli

Tüm çakralarınızı dengeleyerek ve hizalayarak derin iç huzuru ve daha pozitif ve enerjik bir akıl durumunu yönlendirin. Basit bir temizlik ritüeli kullanarak, alanı büyütün ve değerli taşlarınızı selenit temizleme taşı veya başka bir favori yöntemle temizleyin. Her sabah sol bileğinize üç Çakra Şifa Bileziği yerleştirin ve gökten gelen bir gökkuşağının güzelliğini yansıtan güzel ve canlı renk paletine tanık olun. Size Toprakla bağlantınızı hatırlatmak için Topraklama Halhal ile aynı ritüeli izleyin. Gününüze başlarken, karanlıktan  ışığa doğru yol alırken hayatınızdaki ince ama güçlü değişikliklere dikkat edin. Yatağa giderken göğsünüze bir Petrified Wood taşı yerleştirin ve kalbinizi beslemesine izin verin ve iç bilgeliğinizi yeniden uyandırın.

Kristaller ve doğal taşlar, Dünya üzerindeki en istikrarlı ve sabit nesneler gibi görünebilir ancak çoğu zaman diğer dünyasal boyutlarla ilişkilendirilir. Binlerce yıldır geniş evrenimizdeki malzemelerle yaratılan bu tarih öncesi taşlar, yaşam veren öğelerin gücünü içerir ve doğanın doğal ihtişamını yansıtır. Vücudu iyileştirme söz konusu olduğunda, kristaller daha sağlıklı bir zihne ve vücuda giden adım taşlarıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: