Doğal Taşlar Hakkında Genel Bilgiler (Nasıl Etki Eder, Nasıl Kullanılır, Nasıl Temizlenir)

Doğal Taşlar Hakkında Genel Bilgiler

Doğal Taşlar Hakkında Genel Bilgiler (Nasıl Etki Eder, Nasıl Kullanılır, Nasıl Temizlenir)

Kristal seçerken o taşın neye iyi geldiğini araştırmadan önce taşı elinize aldığınızda size hissettirdikleri çok önemlidir. Taş frekansıyla, rengiyle sizi kendine çekiyorsa size iyi gelecek demektir. Bu noktada hislerinize güvenebilirsiniz.  

Kristal taşlar sahip oldukları bir sistemle enerjiyi yüseltir. Vücudumuzda ,yediğimiz gıdalarda mineraller bulunduğu gibi kristal içeriğinin bir kısmını da mineraller oluşturur. Yani her şey ortak yerden topraktan gelmektedir.Nasıl toprak teması insana iyi geliyorsa kristalerin yaydığı frekanslarda insanı olumlu etkilemektedir.

Kristaller ve Oluşma Şekilleri

Ateşten oluşan kristaller: topraklanmayı sağlar,geçmişin olumsuz etkilerini  iyileştiren yani büyümeyi sağlayan taşlar.

Basınçla oluşan kristaller: ruhu geliştirme ve çözmeyi, bir şeyleri yıkıp tekrar inşa etmeyi sağlayan taşlar.

Sudan oluşan Kristaller:  akşıta kalamayı yani kendini serbest bırakmayı sağlayan taşlar.

Havayla oluşan taşlar: yıldızlardan uzaydan  dökülen taşarlar yani meteor taşları.Yüksek evrenden bilgi ve zihin açıklığı, geçmişten gelen bazı seyleri daha derin bir bilince dönüştürmeyi sağlayan, nefes alıp rahatlamanızı sağlayan taşlar.

Fosillerden oluşanlar ve ağaç reçinesi gibi doğal yollarla oluşan kristaller: oluruna bırakmaya ve izin vermeye yardımcı olan taşlar.

Evrende yer alan her şeyin bir frekansı (titreşimi) olduğu gibi kristal taşların da frekansları  vardır. Taşlar etrafa enerji dalgaları yaymaktadırlar. Meditasyon esnasında taşları elimize aldığımızda temas ettiğiniz bu taşın enerjisini hissedebiliriz. Her kristalin düşük ya da yüksek frekansı vardır ve her bir seviyenin belirli bir amacı, işlevi vardır. Düşük frekanslı (yani topraktan gelen taşlar demektir) koruyucu, temizleyici ve negatif enerjiden arındıran taşlardır. Yüksek frekanslı olan taşlar yüksek farkındalığa ulaşma, evrensel sevgiyi hissetme, taç çakrayı açan taşlardır. 

Çakraların her birinin bir rengi vardır. Her çakranın rengine göre bir kristal seçerek çakralarınızı açabilir, mevcut blokajları düzenleyebilirsiniz.

Kristallerle iyileştirme (Crystal Healing) 

Bu kavramı bir mucize olarak düşünmemekte fayda var. Burda kastedilen zihinsel bedensel ve ruhsal olarak dengeye ulaşma yöntemidir. Örneğin bölgesel bir ağrı için uygun bir taş seçip bölgeye yerleştirip belirli bir süre bekletikten sora ağrının geçmesine de niyet ederek alternatif bir şekilde ağrıya müdahale edilebilir. Bazen taşın frekansı uygun olmayabilir. Bu durumda gül kuvarsla diğer taşın etkisi yumuşatılmaya çalışılabilir. 

Kristallerin Temizlenmesi

Kristal taşlar satın satıldıkları ortamın veya mağaza içinde taşa dokunan kişilerin olumlu ve olumsuz tüm enerjilerini emdikleri için kullanmadan önce taşların temizlenmesi gerekir. Taşlar kullanıldıkça da temizlenmelidir. Örneğin meditasyon esnasında bir kristali kullandıysanız o anın tüm negatif enerjisini alacağı için her kullanım sonrasında taşlarınızı temizlemek faydalı olacaktır. Temizleme işlemi için illa temas halinde olmak da gerekmez. Taşlar bulundukları ortamdaki enerjiyi emerek etkilerini yitirebilirler. Bu sebeple aksesuar olarak kullanılan taşlar 10-15 günde bir temizlenebilir. Temizleme yöntemleri ise şunlardır: 

  • Dolunay enerjisiyle temizleme: Dolunay olan gece krsitallerinizi ay ışığını görecek noktaya koyarak gece boyunca bekletip temizlemek.
  • Suyla temizleme: bir kaç saniye su altında tutmak ve bu esnada taşların enerjisinin temizlendiğini düşünmek. 
  • Güneş ışığında bekletmek.
  • Singing Bowl (Tibet Kasesi ya da Himalaya Kasesi): frekansla kristal temizlemek.
  • Toprağa Gömme ve sonrasında güneşe bırakmak.
  • Bazı kristallerde taşları temizler. Mesela büyük bir sitrin , karnelyan, kuvars taşı kendinden küçük taşların enerjisini temizler. Büyük taşın üzerine küçük taşları dizip bekleyerek yapabilirsiniz.

Kristal Aktivasyonu Ne Demek

iki eli birbirine sürterek ısınan ele taş alınır ya da kalbin üzerine taş konularak eller kalbin üzerine konulur. Belirlenen niyete göre kristal programlanır. Örneğin o taşın seni ve aileni korumasını istiyosan buna inanıp odaklanıp taşı aktive debilirsiniz. Burada önemli nokta niyeti belirlemek ve  buna gerçekten inanmaktır.

Meditasyonda kullanabileceğiniz En Bilindik Kristallerin Kısaca etkileri

Ametist

Sakinleştirici ve koruyucu bir enerjiye sahiptir. İçinizdeki bilgeliğin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Çakraların açılmasını sağlar. Yüksek titreşime sahiptir. Zihin yoğunluğu, motivasyon düşüklüğü, stres, kararsızlık, korkular ve takıntılardan kurtulmak için kullanılabilir.

Sitrin 

Sarı turuncu renkte olup yüksek frekansa sahip bir taştır. Diğer taşları temizleme ve sarj etme özelliğine sahiptir. Parasal konulara olumlu etkiler. Maddi konuda sıkıntı yaşıyorsanız cüzdanınızda taşıyabilirsiniz.Özgüven problemlerine  iyi gelmektedir. Sitrin aslında her konuda bereket sağlar; sağlık, ilşkiler, özellikle yaratıcılık.

Kyant

Mavi renkli cok hassas bir taştır. Troide iyi gelir. 

Boğaz çakrasının rengi olduğu için bu bölgeyi iyileştirici etki eder.İyi ve mantıklı bir konuşma yapmaya yardım eder. Biriyle tartışma ya da konuşma yapacaksanız yanınızda taşımanız yarar sağlayabilir. Kendini ifade edebilmeyi kolaylaştırır. Yüksek frekanslı bir taştır.

Gül Kuvars

Öz sevgi, koşulsuz sevgi taşıdır ve  yüksek frekansa sahiptir. Kalp çakrasına iyi gelir. İlişkisel problemlerde oldukça fayda sağlar. Kendini sevme, derin duygusal iyileşme, kabullenme, ayağınızı yere sağlam basması gibi durumları destekler. Hayal kırıklığı ve ayrılıklara iyi gelir. Ruh eşinizi arıyorsanız uyuduğunuz odada tuttabilirsiniz. Uyurken bu niyeti düşünmeniz yeterli olacaktır.

Selenit 

Suya sokulmaması gereken çok kuvvetli ancak yumuşak enerjiye sahip olan bir taştır.Temizlenmeye ihtiyaç duymaz. Kutsal ışığı vücuda çekmeye yardımcı olur.Huzur dolu , güvenli bir enerji alanı sağlar. bilinç altında kalan düşünceleri yüzeye çıkarak sorunlarınızı anlamanızı sağlar. ayrıca kemik sağlığına çok iyi gelmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: