Doğal Taş Yüz Masaj Roller’ıyla Tazelenin! (Face Massage Roller, Yüz Masaj Aleti)

roller yüz masaj aletleri

Doğal Taş Yüz Masaj Roller’ıyla Tazelenin! (Face Massage Roller, Yüz Masaj Aleti)

Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan özellikle yeşim taşı, pembe kuvars ve kristal kuvarstan yapılmış yüz masaj rollerlarının ne işe yaradığını ve nasıl etki ettiğini merak ediyorsanız bu yazımız ilginizi çekebilir.

Etki:

Cilde uygulandığı noktalardaki kan dolaşımı hızlandırarak, bölgeye taşınan oksijen miktarını arttırır. Cilde daha aydınlık bir görünüm katar. Masaj etkisi yüzdeki kaslarındaki gerginliği azaltır, ferahlık verir ve lekelerin hafiflemesini sağlar. Özellikle sabahları uygulamak cildi canlandırmak ve harekete geçirmek için en uygun zaman. Ama cildin temiz olduğu her an kolaylıkla uygulamanız mümkün.

Peki, bu etkileri görmek için neler yapmak, nasıl bir uygulama yapmak gerekiyor?

Kullanım:

İlk adım cilt temizliği. Kendi günlük cilt rutininizi uyguladıktan sonra, rollerın büyük kısmını çeneden başlayarak kulaklara doğru hafifçe bastırarak masaj yapın.  Dikkat edilmesi gereken nokta ileri geri bir hareket değil de her seferinde aşağıdan yukarı masajla ve hafif baskı uygulamaktır. Bir diğer nokta ise zaten soğuk olan taşın verdiği ferahlık hissinin artması için rollerı buzdolabında soğutmaktır. Etkisinin nasıl arttığını hissedeceksiniz.

Sonra yüzün orta kısmına masaj yapın. Kulaktan başlayıp masaj yapacağınız alana doğru rollerı ilerletin. Özellikle burun ve ağız çevresi kurumaya meyilli ve hassas bölgelerdir. Bu bölgeler için küçük başlığı kullanabilirsiniz. 

Bir sonraki adım gözler. Göz kapakları ve gözaltı çok hassas olduğu için nazikçe rollerın küçük kısmıyla masaj yapmalısınız. Daha sonra büyük kısımla alın bölgesine devam edebilirsiniz. Bu bölgeye yapılan masaj hem göz yorgunluğuna hem de baş ağrısına iyi gelir. 

Yüz kaslarında biriken gerginliği, çevre kirliliği ve stresin yüzde yarattığı donukluğu yumuşak bir masajla giderebilirsiniz. Düzenli kullanımda cildinizdeki aydınlık görünümü sizde fark edeceksiniz. 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: