Depresyona İyi Gelen Doğal Taşlar

Depresyona İyi Gelen Doğal Taşlar

Depresyonla mücadele edenler depresyona iyi gelen doğal taşlar araştırmasını yaparlar. Özellikle günümüzde daha da artan depresyon sıkıntısı birçok insanın mustarip olduğu bir konudur. Tıbbı bir konu olarak bilinen depresyon hissetmede, düşünmede, davranışlarda olumsuz durumunu ortaya koyar. Bu durumun içinde olan bireyler kendilerini karanlığın içinde hissederler. Karanlığın içine gömülmeleri duygu, düşünce, davranışlarda da karanlıkları ortaya koyar.

Depresyon Hangi Durumlarda Meydana Gelir?

Birçok farklı etkenlerle depresyon meydana gelebilir. Erken ebeveyn kaybı, madde-alkol kullanımları, ayrılma ve boşanma gibi yaşanmışlık, işsizlik, stres yapısı gibi etkenler depresyonun meydana gelmesinde etkili olabilir. Psikolojik olarak sıkıntıların oluşması ile depresyon meydana gelmişken bu durumun engellenmesi için de ruhsal sağlığı bütün olarak korumak gereklidir. Depresyonun olumsuz etkilerini azaltacak olan doğal taşlar vardır. Bu depresyona iyi gelen doğal taşlar çeşitli halde bulunması da bireylerin de tercih sebepleri de çok olabilir.

Depresyona İyi Gelen Doğal Taşlar
Depresyona İyi Gelen Doğal Taşlar

Depresyona Karşı Doğal Taşların Etkisi Var mıdır?

Doğal taşlar içerisinde barındırdıkları enerjiler sayesinde insan bedenine ve ruhuna olumlu etkileri barındırır. Bu etkiler sayesinde depresyondan kurtulmayı sağlar. Farklı yararları olduğu kanıtlanmış gerçek olarak görmek mümkündür.

Burç Seçimini Göre Doğal Taş Seçimi

Depresyona iyi gelen doğal taşlar seçenekleri geniş halde bulunur. Bu seçeneklerden birisini tercih etmek istenilirse eğer bireyler burçlarına göre de tercih yapabilir. Çünkü her taşın etkisi her bireyde aynı değildir. İnsanların enerjileri ile taşların enerjileri uyulması sonucu etkilerini daha iyi bir şekilde oluşması sağlanır. Bu yüzden önceden burçlara göre taşlar incelemesi yapıldıktan sonra kendinize göre depresyona iyi gelen doğal taşlar seçimi yapılabilir.

Ametist Taşı

Depresyona İyi Gelen Doğal Taşlar; Ametist Taşı

Leylak, lavanta, erguvan gibi mor ve morun tonlarına sahip olan rengi ile bile ilgi çeken bir doğal taştır ametisttir. Saydam bir doğal taş olan ametist olumsuz enerjileri dağıtıcı etkisi vardır. Depresyon ise olumsuz etkileri içinde barındıran bir durumdur. Bu yüzden depresyona ait olan olumsuz enerjileri dağıtılması depresyonu olumlu yönde iyileştirmeyi sağlar. İnsan bedeninde bulunan fazla elektriği alması, stresi azaltması bu doğal taşın özellikleri arasındadır. Depresyonun oluşturduğu iç karışıklığı önleyen ametist taşı ayrıca huzursuzluk duygusunu da dağıtıcı özelliği de bilinir. Depresyona iyi gelen doğal taşlar arasında olması bu özellikleri sayesinde ise ametist taşı tercih edilen bir taştır. Mor yakut ya da aşk taşı olarak da diğer isimleri de bilinir. Üzüntü ve kederi gideren bir taş olarak bilinir. İyimserliği artıran bir taş olan ametist doğal taşı kişilerin takıntılarından da kurtulabilmesini sağlar.

Aventurin Taşı

Depresyona Karşı Koruyan Aventurin Taşı

Kristal taşlar grubuna ait olan aventurin taşı antik Çin tarihinde merhamet tanrıçasının kutsal taşı olarak kabul edilir. İçerisinde bulunan krom parçacıkları bu doğal taşının yeşil renkte oluşmasını sağlar. Bu yeşil renk ise Aventurin doğal taşının daha da özel bir renkte olmasını sağlar. Bu aventurin doğal taşı ise fiziksel özelliklerinin yanında verdiği enerji sayesinde depresyon karşısında da güçlü bir enerji verir. Depresyona iyi gelen doğal taşlar arasında sayılmasının sebebi de budur. Kişilere ayrı bir canlılık verir. Bu canlılık sayesinde ise kişilere enerji verir ve enerjisi ise insan vücudunda pozitif enerjiyi artırır. Fiziksel güç bu sayede artar. İnsana zinde olma durumu bu doğal taş sayesinde artar. Duygusal olarak kişiye canlılık vermesi sayesinde depresyonun etkisi azalır. Depresyonun da oluşturduğu çok sinirli ve agresif duygular var olabilir. Bu duyguların karşısında insanlar üzerinde sakinleştirici ve yumuşatıcı etkisi olur doğal taşın. Stresi azaltır. Kaygı ve korku gibi depresif durumu olan insanların üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahip olur adventurin doğal taşın.

Bornit Taşı

Mutluluk Taşı Olarak Bilinen Bornit Taşının Depresyona Olumlu Etkisi

Bornit taşı içerisinde metal elementleri barındıran bir doğal taştır. Ülkemiz sınırları içinde Trabzon, Kastamonu- Küre, Artvin- Kuvarshan, Sungurlu- Çavşak ve Ergani-Amaniköy’de bulunan bir doğal taştır ama bu doğal taş dünyada en çok Polonya ve Almanya sınırları içerisinde çok bulunur. Enerji yükseltmesi sayesinde insanların iç seslerindeki dengeyi kurmalarına yardımcı olur. Çakralar açılması sayesinde bu doğal taşın sağlıklı bir ruh sağlığını da sağlar. Sağlıklı düşünme ve sağlıklı karar vermede etkili olarak bilinir. Depresyona iyi gelen doğal taşlar arasında olan bornit doğal taşı sinir sistemi üzerinde uyarıcı özelliği vardır. Olumsuz şartlarda bile olumlu düşünmeyi tetikleyen bir doğal taş olarak bilinmesi bu doğal taşın tercih edilme sebebini ortaya koyar. Ortamda olumsuz enerji var ise bu olumsuz enerjinin değerini olumlu enerjiyi artırır. Zihinsel gelişim de bu enerji sayesinde gelişir. Depresyonun getirdiği kuruntu, vesvese, tedirginlik gibi olumsuz duygulara sebep olabilir. Bu duyguların ortamdan kalkması bornit taşı sayesinde oluşur.

Depresyona İyi Gelen Doğal Taşlar
Oniks Taşı

Depresyonda Yararlı Olan Oniks Taşının Özellikleri

Zihinsel yolculukta korkularla baş edebilme gücü veren oniks taşı uzun yıllardır kullanılan bir doğal taş olarak bilinir. Güçlü bir taş olan oniks taşı özellikleri açısından da güçlü bir doğal taştır. İnsanların bağımlı olduğu şeylerden kurtulmak için oniks taşı kullanılır. Depresyona iyi gelen doğal taşlar arasında olan oniks taşı sürekli kaygı yaşayan insanlarda rahatlamaya sebep olur. Bu yüzden depresyon ya da stres karşısında çok etkili olarak gözükür. Depresyonun getirdiği bir sıkıntı olarak ortaya çıkan odaklanamama da oniks doğal taşı odaklanmayı sağlar. Ruhsal olarak iyileştirmede güçlü etkisi oniks doğal taşında bilinir.

Depresyona İyi Gelen Doğal Taşlar
Lapis Luzuli

Depresyona İyi Gelen Doğal Taşlar; Lapis Luzuli 

Antik Mısır ve Firavunlar döneminden beri kullanılan doğal taş rengi itibari ile de çok ilgi çeken bir doğal taştır. Bu doğal taş çeşitli süs eşyalarında kullanılması yanında ayriyeten güçlü özellikleri de barındığı bilinir. Mavi tonlarında gece mavisi rengine yakın olan bu taş görünümü itibari ile de büyülü bir görüntüye sahiptir. Bu taş ara ara bedende tutulması sayesinde etkileri daha fazla hissedilebilir. Bedenle uzun süre temas hali sonucunda bedende alışan taş ara ara bedene maruz kaldığında etkileri daha güçlü şekilde gösterebilir. Bu büyülü doğal taş olan lapis luzuli taşı iletişim gücünü artırıcı bir özelliği bilinir. Depresyon dönemlerinde kullanılması sayesinde depresyonun da etkilerinin azalmasına neden olabilir. Depresyona karşı iyi hissettiren doğal taşlar arasında olmasının sebebi budur. Kişilerde iç huzurun oluşmasına katkı sağlayan bir doğal taştır. Depresyonun da sebep olduğu odaklanamama da çözüm bulucu etkileri vardır. Daha yoğun, daha net düşünmeye ve olayları başka bir açıdan değerlendirmeye yardımcı olan bir doğal taş olarak bilinir.

Depresyona İyi Gelen Doğal Taşlar
Yeşim Taşı

Depresyona İyi Gelen Doğal Taşlar; Yeşim Taşı

Birçok farklı alanlarda kullanımı olan bu doğal taş sayesinde sağlıklı yararları görmek mümkündür. Güzellikten, ruh sağlığına etkisi çeşitli olan bir taş olarak bilinir. Duygusal ve ruhsal dengesizliği ortadan kaldıran bir taş olarak bilinen yeşim taşı içsel yolculukta katkıları fazladır. Huzur ve güven verip kaygılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Birçok etkisi sayesinde bu doğal taş depresyona karşı etkili olarak bilinen bir doğal taştır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: