Aylara Göre Doğum Taşları

Aylara Göre Doğum Taşları

Aylara göre doğum taşları kişinin doğum ayına dayanan şanslı taşlarıdır. Her ay belirli bir Zodyak grubuna aittir ve o ayda doğan insanlar o Zodyak’a ait özelliklere sahiptir. Doğum taşı burç tarafından kontrol edilen özelliklere dayanır. Doğduğunuz aya ait taşı takmak hayatınıza başarı ve denge getirir. Ayrıca iyi şans ve huzur sağlar.

Kimler Doğum Taşı Takabilir?

Aylara göre doğum taşları herkes tarafından takılabilir. Şansın, huzurun ve başarının kapılarını açmak isteyenler tercih edebilir. Doğum taşlarının herhangi bir yan etkisi yoktur.

Doğum Taşı Nasıl Seçilir?

Her ay için birden fazla doğum taşı vardır. Örneğin, Haziran ayında doğan insanlar İnci veya Alexandrit takmalıdır. Taş seçenekleri arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Dilerseniz tüm taşları hayatınızın bir döneminde kullanabilirsiniz.

Doğum Taşı Takma Prosedürleri Nelerdir?

Doğum taşları ideal olarak yüzük veya kolye olarak tercih edilir. Ancak bilezik veya broş olarak da tercih edebilirsiniz.

Kullanacağınız yüzük ya da kolye ise materyal altın, gümüş ya da sıradan bir metal olabilir. Doğum taşınız parlak olmalıdır. Bu nedenle doğadaki ham haliyle değil de işlenmiş ve cilalı şekliyle kullanmalısınız. Parlaklık ve simetrisi olan taşlar sizi daha iyi hissettirecektir. Dikkat etmeniz gereken şey taşın delik içermemesi olmalıdır. Yüzeyi düz ve temiz olmalıdır.

Aylara göre doğum taşları her gün takılabilir. Ama günlerin de anlamları vardır ve, renge göre takmaya başlamak için tercih edilen günler bulunur. Aşağıda bunları sizin için sıraladık.

Beyaz renkte olan taşlar Pazartesi ve Cuma günleri tercih edilmelidir.

Kırmızı ve turuncu taşlar Salı ve Pazar günleri takılmalıdır.

Yeşil renk en çok Çarşamba günü etki eder.

Sarı renk taşların etkisi Perşembe günü artar.

Cuma günü şeffaf, pembe ve çok renkli taşlar takılmalıdır.

Cumartesi günü mavi, siyah, kahverengi, gri, menekşe rengi, çivit rengi ve mor taşlar tercih etmelisiniz.

Aylara Göre Burç Taşları

Lal Taşı

Ocak: Lâl

Bu kırmızı taş güveni simgeler; sadakati sağlar ve kullanıcının genel özelliklerini arttırır. Kanla ilgili çeşitli hastalıkları tedavi etmek için kullanılır. Kişiye canlanma ve ilham verir. Ayrıca kişinin zihnini dengelediği söylenir. Ünlü Hintli aktör olan Irrfan Khan’ın doğum taşını sürekli yanında taşır. O da Ocak ayında doğmuştur.

Aylara Göre Doğum Taşları; Şubat: Ametist

Kırılmaz ilişkilerin ve cesaretin amblemi olan bu mor doğal taş, huzur, hoşgörü ve asaleti canlandırır. Öz-kontrolü teşvik eder ve aşk bağlarını geliştirir. Bu taşın enerjiyi kanalize etme, özelliği vardır. Ayrıca stresliyseniz zihni sakinleştirme ve yaygın pozitifliği sağlama gücüne sahip olduğu söylenir. Ünlü şarkıcı Rihanna bu mücevheri takmayı ihmal etmez.

Mart: Akuamarin

Tıpkı ayın zodyağında olduğu gibi, bu taş ses sağlığı, sevgi, arzu ve gençlikle ilgili su mavisi renkte taştır. Sevinci ve gücü arttırır ve takan kişinin ruhunu sakinleştirir. Bağışıklık sistemini harekete geçirir ve kilo alımını kontrol eder; Kötü enerjiyi serbest bırakır ve düşünceyi netleştirir. Genelde şarkıcıların boynuna takar.  Ses tellerini korumak ve detone olmamak için profesyonel ya da amatör sanatçılar tarafından tercih edilir.

Elmas

Nisan: Elmas       

Bu doğum taşı, kalıcı ve gerçek sevgiyi ifade eder. Güç ve sevgiyi sergiler. Boğa burçları, Venüs gezegenine bağlı olan burçlar tarafından tercih edilmelidir. Herkesin elmas takması doğru değildir. Bu taş pozitif bir enerji amplifikatörüdür ve zihinde kötü düşünceleri ayıklama gibi bir yeteneği vardır. Işığı yaymanın ve zihin üzerinde kontrolün işaretidir. Genelde güç barındıran etkinliklerde elmas parıltısı kullanılır. Bu çevreye olumlu enerji yaymanın ve düşünceleri kabul ettirmenin risksiz bir yoludur.

Zümrüt

Mayıs: Zümrüt

Her zaman doğum, sevgi ve doğurganlık ile ilgili olan zümrüt aslında iyi şans ve doğruluk sağlar. Yeşil taşın bulaşıcı hastalıkları iyileştirdiği, sakinleştirdiği ve vizyonu geliştirdiği söylenir. Zümrüt takan ya da takısının içinde zümrüt bulunan insanların çevrelerine şifa yaydığı söylenir. Hollywood’da bir çok ünlü sevgi dolu görünmek için aksesuar olarak zümrüt takar ve çevresine güven aşılar.

İnci

Aylara Göre Doğum Taşları; Haziran: İnci

İnci her zaman sevgi, saflık ve iffet ile ilişkilendirilmiştir. Öz saygı, bilgi ve ahlak gibi bir kişinin kişiliğini ortaya çıkarma eğilimindedir. İncinin iyileştirici özellikleri arasında stres atma, baş ağrılarını ve yorgunluğu azaltma ve kalp problemlerini önleme yer alır. İnci genelde orta yaş üzerinde tercih edilir. Ancak sıra sıra dizili inciler ile tek bir gerçek incinin bir kolye ucunda ya da küpenizde olması çevrenize size saygı duyması için sinyal gönderir.

Yakut

Temmuz: Yakut  

Yakut kullananlar herkesin ilham kaynağı olur, bu taş sonsuz aşka sahiptir ve çevreye barış getirir. Geçiş enerjisini negatiften pozitife yönlendirir. Kişi kendine uygun olmayan davranışlara karşı koyar ve bu sayede bu taş kişiyi kötülükten korur. Kanı ve bedeni detoksifiye eder, huzurlu bir yaşam sağlar.

Peridot

Aylara Göre Doğum Taşları; Ağustos: Peridot

Aylara göre doğum taşları arasında sakinleştirici sarı tonu ile Ağustos ayında doğanların hiperaktif halini azaltır.  Güçlü bağlar oluşturmak, öfke ve kıskançlığı gidermek için gerekli mutluluğu sağlar. İlişkilerde hoşgörü ve güven düzeylerini artırmaya yardımcı olabilir. Bu taş, vücudun cilt ve bağışıklık sistemi üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir ve stresli olunduğunda bir süre için giymek için idealdir. Ayrıca bu taşın meme kanserinin oluşumunu geciktirdiği söylenir. Göğse yakın takıldığında meme kanserinden koruduğuna inanılır. Meme kanseri dışında rahim ve prostat kanserini de geciktirdiği ya da etkilerini azalttığı düşünülür.

Aylara Göre Doğum Taşları
Safir

Eylül: Safir

Aylara göre doğum taşları içinde eylül ayında doğanların kullanması gereken bu taş ‘bilgelik taşı’ olarak da adlandırılır, çünkü takan kişinin hayatında fiziksel, duygusal ve ruhsal denge kurar. Bunlar hücresel ve kan hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca safir takan kişinin nazardan, kötü gözden, kötü düşüncelerden, kötü insanlardan hatta kara büyüden korunduğu söylenir. Safir genelde psikologlar, öğretmenler tarafından tercih edilmesi gereken taşlardandır. Bir sunum yapacaksanız safiri yanınızdan eksik etmemelisiniz.

Aylara Göre Doğum TaşlarıAylara Göre Doğum Taşları; Ekim: Opal

Opal kişiye yaratıcılık ve ilham verir. Ekim ayında doğan insanlar kendini gösteremez ve dışta kalma eğilimindedir ve opal onlara cesurca öne çıkma güvenini verir. Enfektif ateşli hastalıkları tedavi eder ve kanı temizlerler. Çocuk bekleyen kadınlar için çok uyarıcıdırlar. Opal cesarete gerek duyan kişiler için bulunmaz bir efsanedir. Gösterişli olmak ve ön plana çıkmak isterseniz opal kullanmalısınız.

Aylara Göre Doğum Taşları
Sitrin

Kasım: Sitrin

Güçlü bir şefkat duygusu verir. Aylara göre doğum taşları arasında sitrin cömertlik ve af duygusu aşılar ve affediciliği teşvik eder. Barışı somutlaştırır ve negatif akışı engeller ve bol miktarda pratiklik kazandırır. Bunu giymek, stresi ve gerginliği azaltarak uyumu ortaya çıkarır. Eğer ağır kanlı biriyseniz biraz enerji ya da hızlı hareket etmek için sitrin taşı tercih etmelisiniz.

Aylara Göre Doğum Taşları
Turkuaz

Aylara Göre Doğum Taşları; Aralık: Turkuaz

Turkuaz ‘cennet taşı’ olarak da adlandırılır. En iyi şans ve en yüksek huzurun işaretidir; zihni rahatlatır ve negatif enerjiyi emerek takan kişiyi herhangi bir zarardan korur. Hakikati ve bilgiyi sembolize eder; cildin dokularının yenilenmesi ve bağışıklık sisteminin işleyişini kontrol eder. Aktör Salman Khan bileziği ile ünlüdür. Bu aktör sürekli turkuaz taşını bileğinde taşır. Bunun ona iyi hissettirdiğini, nazik ve etkileyici özelliklerini bu taş sayesinde ön plana koyduğunu söylemiştir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: