Apatit Taşı!-Mavi mi Yeşil mi Sarı mı Sensin?

Apatit Taşı!-Mavi mi Yeşil mi Sarı mı Sensin?

Apatit taşı, 3 farklı rengiyle şifa veren ve göz alıcı bir doğal taştır. Yunan mitolojisine bakıldığında bu taşın isim anlamı “Aldatıcı” dır. Öne çıkan özellikleri arasında tek bir renginin bulunmaması ve yaygın olarak 3 farklı renkte kullanılması bulunur. Peki, mavi, yeşil, sarı renklerden hangisi senin rengin?

Mavi Tehazur Taşı

Apatit taşı nedir? ; Mavi apatit taşı kişiyi hedeflerine ulaştırmak, kararlarını gerçekleştirmek adına güç veren şifalı bir taştır. Kişisel gücün en iyi biçimde kullanılmasını sağlar. İlgisizlik, karışıklık ve olumsuzluk için çok etkili bir taştır. Zekayı olumlu yönde değerlendirmeye teşvik edici bir gücü vardır. Gerçeğin ve bilginin peşinden gidilmesi için güç verir.

Apatit taşı yararı birçok alanda kendini gösterir. Mavi apatit taşının yararları şunlardır:

 • Zihinsel bedende, aura üzerinde temizleyici bir etkisi vardır
 • Derin manevi gücü besler
 • Psişik algıları açar
 • Paranormal yeteneklerle iletişim kurulmasını sağlar
 • Akaşik kayıtlardaki olumsuzlukları gidermeye yardımcı olur
 • Yaratıcı problem çözme yeteneğini arttırır
 • Öngörüyü güçlendirir
 • Mavi apatit açık, parlak veya koyu tonlarda olabilir
 • Metafizik amaçlarda mavi apatit en çok kullanılan doğal taşlar arasındadır

Apatit faydası açısından en öne çıkan durumlardan biri de hayvanları koruyucu etki yapmasıdır.

Mavi Apatit Ne İşe Yarar?

Apatit ne işe yarar? ; Mavi taş hırsları arttırır, motivasyonu kuvvetlendirir ve bağımsızlığı kazanma adına kişiyi teşvik eder. Mavi apatit doğal taşı çakra olarak Boğaz Çakrası ile bağlantılıdır. Bu durum da özellikle apatit taşını takan veya yanında taşıyanların topluluk önünde daha iyi konuşmalarını ve insanlarla iletişimini güçlendirmelerini sağlar.

Konsantrasyon ve hafızayı kuvvetlendirir; bu nedenle özellikle çalışma hedefleri olan kişiler için şifalı ve değerli bir taştır. Zaman yönetimini iyi biçimde yapmanıza yardım eder; kişinin hedefleri uğruna kararlı ve verimli çalışması için ona güç verir.

İçsel benliği uyandırmada etkilidir; kişilere rüyalarında da mistik güçleri hissetmeleri için bir alan açar. Geleceğin taşı olarak da bilinir; bu nedenle ona uyum sağlayanlara bilgi getiren bir taştır.

Mavi Apatit ve Çakralar

Apatit enerjisi mavi renkli olan bu doğal taşta boğaz çakrası ve üçüncü göz çakrası ile ilişkilidir. Boğaz çakrasında iletişimi güçlendirir, ifadeyi kolaylaştırır. Üçüncü göz çakrası ise mavi apatit taşının mistik güçler ve sezgilerle olan yakın ilişkisini yansıtır. Paralele evrene inan ve bu konuda çalışmalar yapan kişiler mavi taştan yararlanabilirler. Bu çakra algıların, sezgilerin merkezidir. Farkındalığı arttırıcı bir özellik taşır.

Mavi apatit taşı 3.gözü dengelemede güçlü etki yapan bir taştır; bu çakra dengeli çalışırsa kişiler gördüklerini net bir şekilde değerlendirip, anlayabilirler.

Yeşil Toprak Şifa Taşı

Apatit yeşil renkte olduğunda tam bir şifa taşına dönüşür. Kalp enerjisini açan, sevgiyi yücelten, kişinin değerli ve sevgi dolu hissetmesini sağlayan bir doğal taştır.

Apatit taşı ne işe yarar? ; Yeşil taş zihnin bilgeliğini kalbin duyguları ile dışarıya yansıtır. Tamamen akıl ve mantıkla ilerlemeyi değil; duyguları da dikkate almayı sağlar. Kişinin kalbi ve istekleri ile bağlantı kurdurur.

Yeşil apatit doğal taşı kişilerin vizyonlarını netleştirici bir enerji verir; bunların gerçekleştirilmesinde ise zorlukları aşmalarını sağlar. Bu doğal taş, fiziksel düzlemdeki enerji akışını canlandırıcıdır. Elektromanyetik alanlarla bağlantı kurmayı kolaylaştıran özellikleri barındırır. Finansal ve maddi açıdan bolluk enerjisini çağırır.

Kişilerin kalp ile ilgili enerji akışlarını tazelemelerini ve blokajları kaldırmalarına yardımcıdır. İyileştirici ve yenileyici enerjileri ile en şifalı taşlar arasında bulunur.

Yeşil apatit taşı yeşil, yeşil-sarı, yeşil-mavi veya mavi ile deniz yeşili renginde olabilir. Apatit renkleri oldukça çeşitlidir. Sade yeşil renkli apatit ise amaçlara ulaşmada daha değerli bir taş olarak kabul edilir.

Yeşil apatit taşının yararları şunlardır:

 • İçsel benliği uyandırır
 • Yaratıcı enerjileri canlandırır
 • Çocuklarda göz-el koordinasyonunu geliştirir
 • Özellikle takı olarak takılırsa yetişkinlerdeki sakarlıkları önleyicidir
 • Taşı kullanan kişi net bir enerji alanı hisseder
 • Kişiye kalp merkezli bir odak sağlar
 • Dikkatsizliğe karşı etkilidir
 • Girişken ve canlı olmayı teşvik eder
 • Sosyal organizasyonlar esnasında çalışırken kullanılabilir
 • Uzun vadeli projelerde coşku sağlar; azmi arttırır
 • Odaklanma sorununu çözmeye yardımcıdır
 • Evcil hayvanlar ve kuşlarla telepati kurmayı sağlar; onlarla olan psişik iletişimi arttırırken hayvanların hastalıklarında da şifacı bir etki yapar

Yeşil apatit şifalı taşı enerjisi görüldüğü gibi oldukça şifa verici özellikler ile kullananlara güç kazandırır.

Yeşil Apatit Taşı ve Çakralar

Yeşil apatit taşı özelliği arasında ilişkili olduğu çakralar öncelikle dikkate alınabilir. Bu taş diğer doğal taşlarla kullanıldığında onların enerjilerini arttırıcıdır. Kalp çakrasının taşıdır. Yeşil renkteki bu şifalı taş tüm çakralardaki dengesizlikleri giderir, yetersiz aktivite sorununu yok eder, kişinin enerji akışındaki tıkanıkları ortadan kaldırır.

Yin-Yang dengesi bir yandan eril-dişil yani kadın/erkek dengesidir. Bu denge sağlandığında kişiler benlikleri ve diğer insanlar ile daha uyumlu, bütün hissederler. Kundalini enerjisi de yeşil apatit taşı ile canlandırılabilir. Böylece kalpten gelen bir coşku ile kişi kendini çok iyi hissedecektir.

Yeşil doğal taş kalp çakrasındaki dengesizlikleri gidermek için değerli bir taş olarak görülür. Kalp çakrası dengeye geldiğinde ise insanlar ihtiyaçlarını, duygularını daha net anlar ve buna göre hareket edebilirler. Duygusal ilişkilerdeki iniş çıkışları dengelemek için de bu taştan faydalanabilirsiniz.

Yeşil Apatit Taşı Kehaneti

Yeşil apatit doğal taşı eskiden olduğu gibi yeniden yaşam sevgisini kazanabilmeyi sağlar. Bunun için taşı kullanılarak kişinin kendini yeni ilişkilere, arkadaşlıklara açması gerekir.

Sarı Apatit Geleceğin Taşı

Sarı apatit şifalı taşı, kişisel amaçları geliştirmede motivasyonu güçlendirir. Sarı taş aynı zamanda altın/gold taş olarak da adlandırılır. En saf enerjili taşlardandır. Zihinsel netlik, irade gücü için bu enerji taşı çok etkilidir.

Auraya ruhsal bir güç ve karizmatik bir enerji kazandırır. Güneşin enerjisini auraya geçirmeye yarar. Yaşam için tutku ve umut yaratır. Sarı apatit kullanan veya yanında taşıyanların kendilerine güvenleri artar.

Erkeklerde de kadınlarda da güçlü etkiler oluşturan apatit sari  doğal enerji taşı daha çok maskülen enerjilerin yükseltilmesi ve kuvvetlendirilmesinde kullanılır. Kadınlarda da eril tarafın daha güçlü olmasını sağlar. Soluk sarı yeşilden koyu altın sarısına kadar farklı renkleri vardır.

Sarı Apatit Taşı Yararları

Sarı apatit doğal taşı yararları şunlardır:

 • Geleceğin taşı olarak belirli enerjilerdeki insanlara bilgi getirir
 • Yaratıcılığı geliştirir
 • İç benlik ile iletişimi sağlar
 • İlgisizlik ve kayıtsızlık durumlarına karşı etkilidir
 • Kişileri daha dışa dönük, girişken ve sıcakkanlı yapar
 • İşleri halletmede atılganlık düzeyini arttırır
 • Risk alma cesareti kazandırır
 • Spordan kurumsal ilişkilere kadar rekabet içeren alanlarda etkili, güçlü bir taştır
 • Tutkularından geçim sağlamaları için kişileri teşvik eder
 • Planları hayata geçirmeyi kolaylaştırır
 • İş becerilerini arttırır

Sarı taş solar çakra ile ilgilidir.

Sarı Apatit Taşı ve Çakralar

Sarı apatit doğal taşı Solar Pleksus çakrasının şifalı doğal taşıdır. Bu çakra enerjilerin dağılım merkezidir. Göğüs kafesi ve göbek arasındadır. Solar çakra dengede ise kişiler hayattan zevk duyarlar, akışta kalabilirler. Ayrıca iletişimleri iyidir ve dikkat çekicidirler. Kendi düşünce ve duygularına göre özgürce kararlar alırlar. Girişkenlik, planları gerçekleştirme, risk alabilme özellikleri güçlüdür.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: