Anksiyete için sakinleştiren kristaller

Anksiyete için sakinleştiren kristaller

Hayatın kaynama noktasına geldi mi? Eğer sürekli, kronik stres döngüsü sağlığınızı ve ruhunuzu tehdit ediyorsa, ruhsal düzeyde iyileşmeyi düşünmelisiniz. Sadece belirtileri tedavi eden anti-anksiyete ilaçlarının aksine, endişe için sakinleştirici kristalleri kullanmak zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu yatıştırmaya ve iyileştirmeye yardım eder, gerçekten de sorunun kökenine ulaşır.

Kesin olan bir şey var – yaşamın hızı yavaşlamıyor. Modern yaşam, hepimizde var olan ruhsal uyumdan oluşan sakinliği çabucak parçalayabilir. İşler çok zorlaştığında, stres ve kaygı seviyelerimiz artar. Anksiyete bozuklukları, yalnızca ABD’de yaklaşık 40 milyon yetişkini etkileyen, ABD’deki en yaygın akıl hastalıklarından biridir! Her ne kadar reçetesiz ilaçlar ile tedavi edilebilseler de, birçok insan sürekli ilaç almak istemez ve kaygı için doğal ilaçlar ararlar. Sizler için anksiye durumunda sakinleştirici kristalleri kullanma pratiğinin benimseyeceğinizi düşündüğümüz bir yazı hazırladık.

Ruhunuz için derin nefes alıp verme olarak sakinleşmek için kristalleri kullanmayı düşünün. Anksiyete için kristaller ve taşlar, iç huzurdaki kapının kilidini açmaya yardımcı olabilir. Gündelik hayatın stresinden kurtulmak ve modern hayatın koşuşturmasından kaçmak için her gün zaman meditasyona zaman ayırarak, ihtiyaç duyduğunuz sığınağı bulabilirsiniz. Kristallerin yatıştırıcı ve rahatlatıcı frekanslarını meditasyon ve yoga ile birleştirerek, her seviyede şifa için mükemmel koşulları yaratabilirsiniz. Kristallerle meditasyon yapmak, çakralarınızı daha derin bir iyileştirme seviyesine açabilen yüksek titreşim frekanslarına bağlanmanıza yardımcı olur. Şifalı kristallerle herhangi bir terapötik(ihtiyaca uygun miktar, doz anlamında kullanılan bir terim) seansa başlamadan önce, uygulayıcılar genellikle zihni ve bedeni açıklık ve dönüşüm için hazırlamaya yardımcı olan bir topraklama tekniği kullanırlar.

Meditasyon sırasında, zihninizi sakinleştirmek zor olabilir, bu yüzden bir topraklama oturumu gereklidir. Enerjik alanınızdaki olumsuzlukları gidermek için vücudunuzu silerek, kristalleri ve alanı iyileştirerek başlayın. Daha sonra, dağınık enerjinizin huzurlu bir rahatlama ve sükunet dalgası içinde bir araya geldiğini hayal ederken, hematit veya Kırmızı Garnet gibi topraklama taşlarını tutun. Bağlantılı ve topraklanmış hissettiğinizde, şifa enerji oturumunuz için hazırsınız!

Kaygı ve stres rahatlaması için birçok farklı sakinleştirici kristal vardır, bu yüzden farklı olanları deneyin ve sizin için doğru olan “kişisel formülü” bulun. Formülünüzü bulduktan sonra, sakinleştirici kristallerinizi kaygı için bir meditasyonda kullanın.

Anksiyete ve Stres Giderici için Sakinleştirici Kristaller

Mavi Dantel Akik

Mavi Dantel Akik, bize göre endişe ve stres rahatlama için en iyi kristallerden biri. Güzel deniz salyangozu rengi rahatlamanıza yardımcı olacak gönül rahatlığı sağlayan sakinleştirici ve rahatlatıcı titreşimler yayar. Bu kristallerle günlük olarak meditasyon yapmak sinirlerinizi sakinleştirmeye ve endişenizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Her gün bu durumları yaşayan biriyseniz, mavi dantel akikten yapılmış bir bileklik takmayı ya da bu şifalı taşlardan birini cebinizde taşımayı deneyin, böylece kendinizi çok fazla bunalmış hissetmezsiniz. Mavi dantel akik ayrıca aşırı hiper veya endişeli evcil hayvanların sakinleşmesine yardımcı olmak için kullanılan harika bir taş.

Lepidolit

Endişe için en etkili kristallerden biri de Lepidolitdir. Doğal olarak, kaygı önleyici ilaçlarda sıklıkla kullanılan lityum içerir. Bu yumuşak taşla temas etmek, stres ve kaos dönemlerinde dengeyi sağlar. Meditasyon sırasında kullanmak özellikle pozitif etkiler oluturur. Konforu ve uyumu sağlamak için üçüncü gözünüze yerleştirin veya her elinizde bir parça tutun.

Jet

Eski zamanlardan beri keder, stres, endişe, öfke, korku ve hatta depresyon gibi olumsuz duyguların serbest bırakılmasını kolaylaştırmak için jet taşları kullanılmıştır. Enerjik bir filtreye benzer şekilde çalışırlar, sizi dış etkilerden korurlar ve zihninizdeki, bedeninizdeki ve ruhunuzdaki olumsuz enerjileri yok etmeye yardımcı olurlar. Bu yüzden negatif enerjileri,duyguları fazla olan insanlar için en iyi şifa taşlarından biridir.

Danburit

Danburit, stresli zamanlarda rahatlık sağlar ve her şeyin halledildiğinden emin olmanızı sağlar. Yakın zamanda bedeninizi, zihninizi endişe, stres ortamınızı atlatmak için en güçlü enerjilerden birine sahip olduğunu ortaya çıkmıştır. Onun enerjisi, koruyucu etkisiyle sizi kuşatır ve her koşulda daha sakin daha iyimser bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Shungite

Shungite’ın endişe ve uykusuzluğun hafifletilmesine yardımcı olduğuna inanılıyor. Çok eski bir şifa taşıdır. Yaklaşık 2 milyar yaşında olduğu düşünülüyor. Vücudunuzu ve enerji alanınızı detoksifiye etmeye ve arındırmaya yardımcı olur, negatif enerjilerden ve vücuda sağlığa zararlı herhangi bir şeyden kurtulmaya yardımcı olur, anksiyete gibi. Rusya’daki birçok insan kanıtlanmış yararları nedeniyle içme suyunda kullanıyor.

Siyah Turmalin

Kendinizi endişe ve korku ile boğulmuş bulduğunuzda, “güvenlik battaniyeniz” olarak Siyah Turmalin taşına ulaşabilirisniz. Her iki elinizde bir avuç taş tutun ve korkularınızın, endişelerinizin ve endişelerinizin siyah kristallerin içine çekildiğini hayal edin. Kristallerin ağırlığını ellerinizde bulundurmak, bu görselleştirmeyi kolaylaştırır, endişenizi daha hızlı bir şekilde azaltır.

Florit

“Gökkuşağı Bekçisi” olarak adlandırılan Florit, yaşamın içine huzur, mutluluk ve sükunet getiriyor, mineral krallığının en üstün hapı. Florit oluşumu, gevşemenin güçlü özelliklerine katkıda bulunur. Kuarz ve Kalsit güçlü arındırıcı etkilere sahip ortak minerallerden oluşan bu çok renkli taş, zihni ve vücudu iyileştirmek ve gençleştirmek için en iyilerden biridir. Florit ile meditasyon yaparken, enerji bedeninizin sizi kendinizle ve dünyayla rahatlatacak inanılmaz beyaz bir ışıkla dolu olduğunu hayal edin.

Angelite

Koruyucu meleklerin taşı Angelite size asla yalnız olmadığınızı hatırlatır. Angelite ile derin bir seviyede bağlantı kurduğunuzda, size sunulan destek ve rehberliğe bağlandığınızda, tüm endişe ve korku duygularınız ortadan kalkacaktır. Rahatlatıcı özellikleri, Angelite’ı mükemmel bir kaygıyı giderici yapan şeydir. Angelite kristalinizin güven verici enerjisi ile stres hissinden uzaklaşın.


Ametist

Aklınızla ilişkili enerji merkezi olan üçüncü göz çakrasını açmaya ve aktif hale getirmeye yardımcı olan yumuşak bir taştır. Baş mekanınıza huzurlu ve dinlendirici bir enerji harcayarak, bu taş kaotik, endişeli veya endişe dolu düşünceleri ortadan kaldırmak için çalışır. Net bir zihinle, huzur ve sükunet hissi ile stresli durumlardan kurtulabilirsiniz. Derin mor rengi ve çekici geode formasyonu ile Ametist, ister kristal mücevherlerde ister bir odada bulunan büyük bir küme olarak, etrafındaki her şey üzerinde anında sakinleştirici bir etkiye sahiptir.

Anksiyete için birçok farklı sakinleştirici kristal vardır ve herkes farklı olanlarla rezonansa girer. Kullanmanız için en iyi şifalı taşları seçerken kendi sezginize ve içgüdülerinize güvenin. Sakinleştirici kristallere şahsen dokunabiliyor ve hissedebiliyorsanız,elinizde tutun ve hangisinin enerjiniz için iyi hissettiğini görün.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: