Almandin Taşı; Maddi Hakikat Taşı Yararları

Almandin Taşı; Maddi Hakikat Taşı Yararları

Almandin taşı, Dünya ile bağlantı kurma için yardımcı bir taştır. Kişileri fiziksel olduğu kadar ruhsal ve entelektüel alanda da destekler. Daha çok maddi alanlarda güçlü olan ve bu amaçlarla kullanılan bir doğal taştır. Güç tılsımı etkisi bulunan Almandin, koruyucu özelliklere sahiptir. Taş, coşku ve güvenliği bir arada bulundurur.

Almandin Taşı Özellikleri

Almandin taşı nedir? ; Almandin doğal taşı maddi hakikat taşıdır. Fiziksel ve maddi dünyaya gerçekçi biçimde uyum sağlamayı destekler.

Almandin panik, korku ve endişe gibi duyguları yok ederken, maddi ve somut adımlar için kişileri cesaretlendirir. Almandin faydası kişileri gerçeklikle bağlantılı duruma getirmek ve onları güçlendirmekle ortaya çıkar.

Evrenin mutlak desteğini almak adına doğal taşlardan yararlanmak özellikle meditasyon ve nefes çalışmaları ile ilgilenenler için öncelikli hedefler arasındadır. Matematik, astroloji ve astronomi araştırmaları yapanlara bu taş tavsiye edilir.

Almandin Taşının Faydaları

Almandin yararı birçok alanda ortaya çıkar; bunlardan bazıları aşağıda verilmektedir:

 • Güçlü bir rejeneratif şifa taşıdır
 • Dayanıklılık ve güç sağlar
 • Kan ve dolaşımla ilgili sorunlara yarar sağlar
 • Cinsel gücü, doğurganlığı ve libidoyu arttırır
 • Bolluk, refah ve güvenlik duygusu aşılar
 • Kök çakra ile bağlantılı bir doğal taştır
 • Fiziksel aşk ve sevgi için güçlendiricidir
 • Manevi güç verir, psişik koruma sağlar
 • Olumsuz ve güçsüzlük içeren durumlara karşı kişiye direnç kazandırır

Almandin doğal taşı tüm bu durumlarda kullanılan, yanınızda taşıyabileceğiniz veya takabileceğiniz bir taştır.

Almandin Taşının Renkleri

Almandin renkleri adeta göz kamaştırıcıdır. Taşın renkleri şunlardır:

 • Koyu kırmızı ve kahverengi karışımı ( En çok görülen renk )
 • Mora kaçan bir eflatun
 • Açık renkten koyu kırmıza rengine değişen tonlar
 • Koyu kırmızıdan koyu kahverengiye geçen tonlar

Kırmızı rengi bu taşın coşkusunu ve tutkusunu yansıtırken, kahverengi de maddi hayata gerçekliğe, somutluğa bağlılığı anlatır. Bu iki gücü bir araya getiren Almandin enerji taşı kişilere de ilgili alanlarda harekete geçirici enerjiyi sunar.

Almandin Taşı Türleri

Almandin taşının farklı çeşitleri bulunur. Almandin türleri şunlardır:

 • Merelini Mint Garlet
 • Carbuncle
 • Grandite
 • Thai Garnet

Almandin doğal taşının bazı nadir türleri de vardır. Bunlar Idaho ve Hindistan’dan getirilirler. Bu nadir Almandine taşı yıldız gibi bir etki yaratır ve yüksek değer taşıyan bir taştır.

Noble garnet şeffaftır ve koyu kırmızı renge sahiptir. Opak ve koyu kahverengi olan Almandin ise magnezyum içerir; alüminyum ile benzerlik gösterir. Doğada çoğunlukla Pyrope Garnet ile karışmış halde bulunur.

Almandin ve Fiziksel Enerji

Almandin ne işe yarar? ; Almandin taşının fiziksel enerjiyi güçlendirici birçok etkisi vardır. Bağırsakların demiri emmesine yardımcı olur. Dayanıklılık ve kuvvet sağlar. Gözleri güçlendirdiği gibi karaciğer ve pankreas için de tedavi edicidir.

Almandin şifaları birçok alanda incelenebilir. Yararları oldukça fazladır. Metabolizmayı canlandırıcı etki yapmasının yanı sıra kan dolaşımını da hızlandırır. Kan ve dolaşım sistemi ile ilgili sorunlarda Almandin taşının şifalı gücü kullanılır.

Soğuk algınlığı ve gripten korunmak, hasta olunduysa iyileşmek ve güçlenmek için Almandin doğal taşından yararlanabilirsiniz. Almandin bağışıklık sistemine de olumlu bir enerji verdiği için kişilerin hastalanması daha zor hale gelir.

Almandin taşı Dünya’da yaşama gücü ile kişinin vücudunu bağlantılı hale getirir. Bu taş yaralandıktan sonra iyileşmeyi hızlandırır. Ayrıca testisler ve yumurtalıklar için de olumlu etki yapar. Doğum sırasında kadınlara güç veren; ağrıyı azaltan bir enerji yayar.

Cinsek gücü, libidoyu ve doğurganlığı arttırmak için de çok etkili bir doğal taş olan Almandin, çok kişi tarafından şifacı kabul edilir.

Almandin Taşı ve Duygusal Enerji

Almandin enerjisi kişilere duygusal olarak da büyük güç verir. İyileştirici etkisi kuvvetli olan Almandin sayesinde güvenlik, bolluk, emniyet hissi oluşur. Kişileri kendilerine zaman ayırmaları, özen göstermeleri ve kendilerini sevmeleri yönünde teşvik eder.

Gerçekleri kişilerin kendi benliğiyle bütünleştirmeleri için Almandin taşının şifalı gücünden faydalanmak mümkündür. Gerçek hayatla bağlantı sağlanır; öz benlik ile iletişim güçlenir. Aklı yüksek derecede etkiler ve entelektüel çalışmalarda zihni açar. Şefkat ve yardım duygularını güçlendirir.

Almandin ve Çakralar

Almandin özelliği arasında çakraların dengeli çalışmasını olumlu yönde etkilemesi de bulunur. Vücudumuzun 7 ana enerji noktası vardır ve bunlar çakra olarak isimlendirilir. Her birinin temsil ettiği organlar ve duygusal enerjiler farklıdır.

Almandin taşı kök çakra ile bağlantılı olan bir doğal taştır. Kök çakra aynı zamanda temel çakradır; omuriliğin altında yer alır. Bacaklar ve ayaklar boyunca da ilerler. Kök çakra maddi dünya, gerçekliği de temsil eder; ayakların sağlam biçimde yere basması kök çakrayı güçlendiren bir durumdur.

Kısacası, kök çakra ( Root çakra olarak da isimlendirilir ) topraklanma çakrasıdır; negatif enerjilerin atıldığı çakradır. Fiziksel sağlıkla ise yakından ilişkilidir. Kök çakra olumsuz çalıştığında:

 • Kişi kendini şaşırmış ve ne yapacağını bilemez halde hisseder
 • Maddi alanda sorunlar yaşar
 • Gerçeklikle bağlarında zayıflamalar ya da kopma gerçekleşir
 • Dünya ile uyumsuzluk ortaya çıkar
 • Kök çakra temel nokta olduğundan diğer enerji alanları da olumsuz etkilenir

Bu sorunların giderilmesi için Almandin taşının şifalı gücü çok etkilidir.

Almandin ve Kundalini Enerjisi

Kundalini enerjisinin vücudumuzda; omuriliğin alt kısmında olduğuna; burada pasif olarak durduğuna inanılır. Kundalini enerjisini uyandırmak mümkündür; bu enerjiyi canlandırmak için Yoga, meditasyon, nefes, Reiki vb. çalışmalar yapılabilir. Meditasyon çalışmalarında ise doğal taşların gücünden sıkça yararlanılmaktadır.

Derin manevi güç olarak değerlendirilen kundalini enerjisini uyandırmak ve coşkulu olmak adına Almandin taşı kullanılır. Kundalini uyandıktan sonra Almandin onu dengeli, sabit titreşimleri sayesinde dengeler. Bu sayede topraklama gerçekleşir.

Fiziksel ve ilişkiler taşı ile çiftler birbirlerinin ihtiyaçlarına karşı duyarlı olurken, aynı zamanda arzularını da gerçekleştirirler.

Almandine doğal taşı ve çakralar arasındaki ilişki açıklanırken aynı zamanda bu taşın kök çakra ve taç çakra arasındaki yolu açtığını; böylece enerji akımını gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Ruhsal enerjilerin fiziksel bedene girmesine yardımcıdır.

Almandin ve Spritüel Enerji

Almandin taşının insanların ruhsal gücü üstünde de büyük etkisi bulunur. Bu doğal taş olumsuzluklara karşı direnci arttırır. Kişilerin kendilerini tanıyıp, iç görü geliştirmelerine yardımcı olur.

Almandine güçlü enerjik etkisiyle kişilere hedeflerine ulaşmaları, amaçlarını gerçekleştirmeleri için destek sağlar. Fikirlerini gerçek hayata geçirmeleri Almandin taşının güçlü etkisiyle mümkündür.

Psişik koruma sağlama adına yararlanılan doğal taşlar arasındadır. Yoğun bir enerjisi olduğundan kişi kendi vücuduna güçlü biçimde bağlanır. Bu nedenle de negatif varlıkların ve enerjilerin olumsuz etkisine karşı koruma sağlar.

Karmik bağlara ulaşmak ve olumsuz olanları temizlemek için meditasyon çalışmalarında Almandine kullanılabilir. Duygusal vampirlere, negatif enerjili insanlara ve manipülatörlere karşı bu taş koruma sağlar.

Almandin ve Meditasyon

Almandin taşı meditasyonun birçok alanında kullanılır. Öfkenin içe doğru yönlenmesini ve kişiye zarar vermesini enerjisi ile önler. Böylece stresli bir durumun giderilmesinde ve rahatlama sağlanmasında etkili olur.

Genelde kök çakra enerji çalışmalarında kullanılmasına rağmen sakral çakra için de faydalıdır. Taşı sakral çakranızın üzerine koyduğunuzda öfkenin yaratıcı biçimde vücudunuzdan akıp gitmesini ve enerji alanınızın dışında zararsız biçimde dönüşmesini sağlarsınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: