Abalone Doğal Taşın Şifalı Etkileri – Sakinleştirici, Yatıştırıcı, Şifalı

Abalone Doğal Taşın Şifalı Etkileri – Sakinleştirici, Yatıştırıcı, Şifalı

Abalone, deniz kulağıdır. Dünyanın çok farklı yerlerinde değişik isimlerle bilinir. Dışarıdan bakıldığı zaman kulağı andıran bir şekli vardır. Birçok sembolik zarif takıların yapılması sırasında kullanılır. Bundan dolayı çok popüler bir hal almıştır. Aynı zamanda farklı kültürler arasında manevi özellikleriyle de öne çıkar.

Abalone Doğal Taşı Nedir?

Abalone nedir; Sedef, Paua Kabukları, Aulon, Haliotis Iris şeklinde de tanımlanan inci ve kehribar gibi son derece değerli olan taşlardandır. Ayrıca en temel özelliklerinden birisi organik olmasıdır.

Değerli doğal taşlar arasında yer alan abalone cilalı bir yüzey üzerinde parlak mavi, siyah, kahverengi ve turkuaz olan güzel bir kabuktur. Bazı türleri koyu bir gökkuşağı gibi sıralanmıştır. Abalone kabukları, deniz canlılarının dış muhafazası veya dış iskeletidir.

Sedef, genel olarak yumuşakçaların kabuklarında açık renkli çizgilerden oluşan bir tabakadandır ve koruyucu kalkan katmanları zamanla renk değiştirir.

Ammonit ve Ammolit türlerinden biridir.

Organik Mücevher Nedir?

Birçok mineral değerli taş olarak kabul edilirken, organik maddelerle aşılanmış, doldurulmuş veya kısmen değiştirilmiş birtakım malzemeler de vardır; mineralize olmuş doğal organizmalar da fosil sayılır ve değerli taş olarak kullanılır.

Denizden Gelen Doğallık!

Abalone;

 • Bir deniz salyangozu çeşididir.
 • Yumuşakçalar sınıfında bulunur.
 • Kabuklarının kulak şeklinde olmasından dolayı birçok kişi buna deniz kulağı adını vermiştir.
 • Üst üste olacak şekilde dikkat çeken kalsiyum karbonat parçalarının bir araya gelmesiyle oluşmaktadır.
 • Dışarıdan bakıldığı zaman tuğla tabakalarını andırır. Bunların arasında ise protein bulunur.

Abalone Nerede Bulunur?

Abalone dünyanın birçok yerinde bulunur. Afrika’da sıklıkla bulunan Abalone türleri oldukça çeşitlidir. Bunların kabuklarının yanar döner olduğu ve canlı formatındaki türleri en çok tercih edilenlerin başında gelir. Çünkü birçok değişik mücevherin imal edilmesinde öne çıkar. Işığın altında değişik renklere bürünebilir. Abalone renkleri; altın, mor, gül pembesi, mavi, tavus kuşu yeşili, turkuaz şeklindedir. Kabuğunun kalınlığı farklılık gösterebilir.

Abalone İnci Oluşturuyor mu?

Abalone, inci oluşturabilme yeteneğine sahiptir. Ancak bu hepsinde görülen bir durum değildir. Çünkü çok nadir türlerinde bu görülür. İncinin oluştuğu yer ise genellikle kabuk kısmıdır. Aynı zamanda kabuğun hemen yan kısmında ya da bağırsağın olduğu yerde de ortaya çıkabilir. Tüm bunların sonrasında mücevher olarak kullanılması mümkündür. Taşın manevi yönü son derece güçlüdür. Bunu takmak isteyen kadınların ilk etapta bu özelliğini bilmesi gerekir.

Abalone Taşının Anlamı Nedir?

Abalone ne işe yarar; Farklı medeniyetlerde değişik anlamlara sahiptir. Bu taş, binlerce yıldan beri Yeni Zelanda’da yaşayan Maori halkı için çok büyük bir öneme sahiptir. Burada yaşayanlar, mevcut taşa genellikle Paua adı verirler. Onlar için çok kutsaldır. Şu özelliklerinin olduğuna dair yaygın bir inanış vardır;

 • Abalone, uyum kurma konusunda büyük avantaj sağlar. Bundan dolayı insan ilişkilerini düzenleme çerçevesinde çok olumlu bir etkisi vardır.
 • Kabuğun renklerinin farklılaşması, değişim anlamına gelir.
 • Bu değişim, bir süreç olarak görülür.
 • Böylelikle yeni bir aşamaya geçilir.
 • Bunun genellikle çok olumlu bir biçimde olacağı söylenir.
 • Bu taş aynı zamanda kişiyi tüm kötülüklere karşılık, bir sonraki aşmada korur.

Kızılderili Kültüründe Abalone Taşı

Kızılderili kabileleri Abaloneyi ada çayı olarak çok sıklıkla tüketirdi. Şifaları arasında ruhsal güç etkisi bulunuyor.  Mistik olan bu öğe, kabile içindeki kişilerin her türlü mesajını başarılı bir biçimde tanrılara götürür. Bunun yanı sıra ortaya çıkan duman, kabiledeki kötü ruhların temizlenmesi için kullanılır.

Modern Yaşamda Abalone Ne İşe Yarıyor?

Abalone yararı, günümüz toplamlarında çok farklı şekillerde ifade edilmiş. Bunları şöyle özetleyebiliriz;

 • Psişik bir taş olduğuna inanılmaktadır. Bundan dolayı özellikle sezgi olarak bilinen hisse kavuşmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Böylelikle olacakları önceden görmek ya da bunları sezmek mümkündür.
 • Bu taşın bir diğer özelliği ise duyguların net bir biçimde ifade edilmesini sağlamasıdır. Özellikle içinde hissetmiş olduklarını açığa çıkarma konusunda zorlanan kişiler, bu taş sayesinde daha rahat davranabilirler. Böylelikle bir nevi duyguların dili çözülmüş olacaktır.
 • Aile ya da iş hayatında çok kötü ve zorlu bir dönem geçiren kişiler için bunun ideal olduğuna inanılmıştır. Çünkü mevcut kabuk ile stresten kurtulmak mümkündür. Aynı zamanda huzur getirir. Buna ek olarak insanın aklının net ve berrak olmasını sağlar. Görüldüğü üzere mevcut kabuk çok işlevseldir.
 • Son olarak modern çağlarda mevcut taş sayesinde duygusal her türlü durum üzerinde çalışmak kolay bir hal alır.

Abalone ile Temizlik Yapmak Mümkün!

Abalone faydası arasında en çok bilinen ruhani temizlik etkisidir. Bu noktada içinize sinmiş olan kötü ruhları temizlemek için mevcut ürünü kullanabiliyorsunuz. Yanar döner özelliğe sahip kabuklar, ritüel sırasında tercih edilir. Böylelikle saflık hissi uyanır ve artar. Bu sayede ruhsal temizlik gerçekleşir. Birçok ülkede yeni bir eve taşınmış olan kişiler ve çiftler, Abalone sayesinde orayı temizlerler. Çünkü kendilerinden önce burada kötü ve negatif enerjiler olabilir. Bunların tümünün ortadan kaldırılması adına deniz kulağı kullanılır. Abalone özelliği arasında suyu temsil etmesi, ona daha değişik misyonlar da katması söylenebilir. Çünkü çok farklı kültürlerde bu kulak hem dinginlik hem de sakinlik demektir. Bu sayede yaşamın getirmiş olduğu son derece rahatsızlık verici tutkulardan korunmak mümkün olacaktır.

Abalone Şifaları Nelerdir?

Abalone şifaları ise şöyledir;

 • Abalone kabuğunun bir nevi kalkan olduğuna dair yaygın bir inanış söz konusudur.
 • Bundan dolayı insanların kötülüklerden korunabilmesi için tercih edilmesi çok da şaşırtıcı bir durum değildir.
 • Bunun yanı sıra iyileştirici bir yanı da vardır.
 • Özellikle duygusal denge anlamında zararlı olacak etkilerin bertaraf edilmesi söz konusudur.
 • Aynı zamanda insan kalbini korur.
 • Bunu iki farklı açıdan da yerine getirir. Yani hem ruhani hem de fiziksel bir koruma sağlar.
 • İnsan sağlığı için son derece hayati bir öneme sahip olan bağışıklık sistemi, bu kabuk sayesinde çok güçlü bir hale gelir.
 • Buna ek olarak sindirimi desteklemesi gibi bir özelliği de vardır.
 • Anti enflamatuar bir yanı vardır.
 • Eklemleri bozulmuş olan kişilerde başarılı sonuçlar verdiğine dair kanıtlar çoktur.
 • Hatta artrit rahatsızlığında şifa verdiği de bilinir.

Doğurganlığı Arttırıyor!

Abalone taşı doğurganlık özelliğini arttırır. Kendi türü üzerinde çok bereketlidir. Yeni doğmuş olan bir çocuğun sağlıklı olmasını sağlamak adına bu kabuğun kullanılması söz konusudur. Doğum yapmış olan bir anneye hediye edilecek olan Abalone, onun ihtiyacı olan tüm kazanımları hemen açığa çıkarır. Örneğin zihinsel bir destek sağlar. Bunun yanı sıra duygusal anlamda güç katar. Aynı zamanda bireysel bir ruhun yaratılması da mümkündür. Tüm bunlar, taşın özellikleri arasında dikkat çeker.

Sakinleştirmek İçin Kullanılabilir

Abalone enerjisi son derece güçlüdür. Bunların başında ise rahatlatıcı etkisi gelmektedir. Çünkü bu kabuk okyanusta yaşar. Bu özelliğini çıkarıldıktan sonra da korur. Bu şekilde en sinirli anlarda bile sakinleşmeniz çok kolay olacaktır. Hem zihni rahatlatır hem de gevşemenizi sağlar. Stresli yaşam koşullarının iyileştirilmesinde öne çıkan bir mucize gibidir. Çalkantılı anlarda sizi o girdaptan kurtarır ve böylelikle görevini yerine getirmiş olur.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: