Yay Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Yay Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Yay Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

23 Kasım ile 21 Aralık arasında doğan insanlar üzerinde baskın olarak hissedilen Yay burcu, ateş burçları arasında yer alır. Zodyak takımyıldızının dokuzuncu burcudur ve Jupiter gezegeni tarafından yönetilir. Yay burcu bireyleri; şanslı, çoşkulu, pozitif, çekici ve çift karakterli bir yapıya sahiptirler. Çift karakterli yapıları sayesinde girdikleri her ortama anında ayak uydurabilir ve arkadaş edinebilirler. Yüksek enerji ve iletişim yetenekleri sayesinde karşılarındaki kişileri kolaylıkla etkileyebilirler. Arkadaşlık ilişkilerinde oldukça samimi ve içten olurlar. Yay burcu insanlarından en iyi arkadaş olabilir. Nitekim çevrelerindeki insanlara karşı oldukça eli açıktırlar. Ancak kolay sinirlenebilen bir yapıları olması nedeniyle çevrelerinde bulunan insanlarla zaman zaman araları açılabilir. Karakter yapıları gereği çok fazla planlı olarak çalışmadıkları için bir işte başarılı olabilmek için konsantrasyonları yüksek olmalıdır. Yay burcu bireyinin ilgisini çekmedi bir işi yapması neredeyse mümkün değildir. Ayrıca özgürlükçü bir düşünce yapısına sahip olmaları nedeniyle insanlar arasında herhangi bir ayrım yapmadan tüm insanları sevmeye çalışırlar. Tarih konularındaki merakları onları iyi bir araştırmacı yapar. Bazı Yay burçları; maddi olarak tutumlu olmayı cimrilik boyutunda yaşayabilir.

Genel olarak pozitif ve erkeksi burçlar grubunda yer alan yay burcu için; Sodalit taşı, Ametist, Ametrin, Akik taşı, Yakut, Lapis Lazuli, Turkuaz, Apatit, Turmalin doğal taşları önerilir. Nitekim konsantrasyon konusunda eksiklik yaşayan Yay burçlarının bu taşlar ile daha konsantre olacağı düşünülüyor.

Yay Burcu İçin En Etkili Taşlar

Yay burcu için en etkili taşlar denildiğinde akla ilk gelen taş, yay burcunun simgesi olan Sodalit taşıdır. Sodyum elementinin yoğun biçimde bulunduğu Sodalit taşı, konsatrasyonu arttırıcı bir özellik taşır. Nitekim yay burçlarının konsantre olabilmekte çok zorlandığı düşünüldüğünde Sodalitin yaylar tarafından mutlaka kullanılması gereklidir. İnsan zihnindeki kötü düşünceleri silen, pozitif düşünmeye sevk eden Sodalit taşı, nadiren bulunan taşlardan biridir. Ayrıca ani duygu iniş çıkışları yaşayan veya ruhsal olarak içe dönük olan bireyler üzerinde olumlu etkileri olduğu saptanmıştır.

Yaylar için en güçlü taşlardan bir diğeri ise; Ametist taşıdır. Ametist taşı, bulunduğu çevredeki tüm kötü ve negatif enerjiyi kendi bünyesine toplar. Nitekim ametist taşı kullanan bireylerin daha pozitif kendilerine özgüvenli oldukları tespit edilmiştir. Ayrıca ametist taşının Koç, Başak ve Balık burçları ile olan ilişkilerde uyumu arttırdığı düşünülüyor.

Neredeyse her burç için etkili bir taş olan Yakut taşı, yay burcu için de güçlü taşlar arasında yer alıyor. Yay burcunun gizli özelliklerinden biri olan özgürlükçü ruhunu destekleyen yakut taşı, nitekim yaylarla aynı özelliklere sahiptir. Yakut taşı ile bir araya gelen yay burçları, çevrelerindeki insanlara oldukça pozitif enerji yayarlar. Ayrıca yakut taşının akik ile beraber kullanılması halinde ruhsal olarak dengeleyici özelliği de bulunmaktadır.

Yükseleni Yay Olanlar İçin

Yükseleni yay olanlar; tüm burçlar arasında en şanslı, en çekici, en enerjik yapıya sahip insanlardır. Yüksek enerjileri sayesinde oldukça hareketli olurlar ve iletişim becerileri ile etraflarında olan tüm insanları etkileyebilirler. Pozitif bir düşünce yapısına sahip olmaları nedeniyle hayatta başlarına bir şey geldiğinde ne yapacaklarını bilemezler. Çaresizlik içerisinde kaldıkları bu dönemlerde ruhsal olarak depresyona girebilirler. Bu nedenle yükseleni yay olanlar için Turkuaz ve Safir taşı önerilir. Turkuaz taşı, korku ve kaygı gibi kötü duyguların bastırılmasını sağlar. Bu sayede yayların eski günlerine dönmesini sağlar. Safir taşı ise, doğal ve değerli taşlar arasında yer alır. Çaresiz bir yay üzerinde, özgüveni ve konsantrasyonu arttırıcı bir etki uyandırır. Ayrıca öfke patlaması yaşayan yayların sinirlerini yatıştırarak yakın zamanda toplanmalarına yardımcı olur.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: