Terazi Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Terazi Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Terazi Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Venüs’ün hakim olduğu Terazi burcu, Zodyak takımyıldızının yedinci burcu olarak bilinmektedir. 23 Eylül ile 23 Ekim tarihleri arasında doğan bireyler Terazi burcunun özelliklerini baskın olarak hissederler. Nitekim terazi burcu insanlarının; aşırı duygusal, aşka inancı olan, doğrudan şaşmayan adalet duygusu gelişmiş bir yapıya sahip olurlar. Adalet konusunda güvenebileceğiniz en iyi insanlar terazi burcu insanlarıdır. Genel olarak pozitif burçları arasında yer alan terazi burcu; kibarlığıyla, hoşgörüsüyle bulunduğu ortamlarda insanlar tarafından hanımefendi, beyefendi muamelesi görürler. Toplumu etkileyen herhangi bir olaya tepki vermeyi kendine görev edinen terazi burcu bireyleri arasında iyi aktivistler yetişebilir. Sanata ve güzele düşkünlükleri herkes tarafından bilinen diğer bir gerçektir Terazi burcu insanları genellikle etraflarındaki insanları mutlu etmeye çalıştıkları için çoğunlukla kendilerini unuturlar ki çoğu defa kendilerini yok sayabilirler.

Terazi burcu taşları olan Pembe Kuvars, Akik, Aquamarin, Safir, Opal, Malakit taşlarını incelediğimizde hepsinin ortak özelliğinin duygusal olarak terazi burçlarını daha iyi hissettirmesidir. Nitekim aşka olan inançları nedeniyle hayat içerisinde üzülme potansiyeli çok yüksek olan terazilerin bu taşlar ile duygusal hayatlarını düzenlemeleri mümkündür.

Terazi Burcu İçin Etkin Taşlar

Aşkın burcu olarak kabul edilen terazi burcu için etkin taşlar denildiğinde akla ilk olarak gelen Pembe Kuvars taşıdır. Terazi gibi aşkı temsil eden pembe kuvars taşı, terazi burcunun simgesi olarak kabul edilir. Özellikle ametist taşı ile beraber kullanılan Pembe Kuvars taşının; Terazilerin aşk hayatını güçlendirdiği gözlemlenir. Nitekim oluşan kötü düşünce ve duyguları bastırıcı bir etkisi olan pembe kuvars, teraziler için yatıştırıcı bir taş olarak kullanılabilir. Terazi burcu içi güçlü taşlardan bir diğeri yeşim taşıdır. Ani ve aşırı duygusal iniş – çıkışları engelleyen yeşim taşı, pembe kuvars ile beraber kullanıldığında oldukça etkili olur. Aynı zamanda yeşim taşı kullanan terazi burcu bireylerinin, günlük hayatta daha cesur, daha kendine güvenen bireyler olduğu tespit edilmiştir.

Kolye, bilezik veya yüzük olarak taşınabilecek malakit taşı da terazi burcu bireylerde iyi etkiler bırakan taşlar arasındadır. Nitekim malakit taşı, terazi burcu üzerinde duygusal olarak rahatlamayı, sakinlemeyi, kötü düşüncelerden arınarak ferahlamayı sağlamaktadır. Ayrıca ruhen bunalıma girerek korku, kaygı ve aşırı şüphe hissi yaşayan terazi bireylerine de Malakit taşı oldukça önerilir.

Yükseleni Terazi Olanlar İçin Taşlar

Yükselen terazi burcuna sahip olan bireylerin oldukça zarif ve kibar olduğu girdiği ortamlarda sevilen insanlar arasında geldiği gözlemlenmiştir. Nitekim bulunduğu çevredeki insanları oldukça önemsedikleri için kendileri dışında çevrelerinde bulunan herkesin mutlu olması Yükseleni terazi olan insanların alıştıkları bir durumdur. Bu anlamda yükseleni terazi olanlara Aquamarin taşını kullanması önerilir. Kişinin kendine olan farkındalığını arttıran ve negatif düşünmeyi engelleyen Aquamarin taşı, akik taşıyla beraber kullanıldığında oldukça etkili olduğu tespit edilmiştir.

Yükselen terazi burcuna sahip olan insanların yaşadıkları hayal kırıklarından sonra toplanması oldukça zordur. Bu anlamda yakın zamanda duygusal olarak kırılan bir teraziye, Topaz taşı önerilir. Topaz taşı; özellikle terazi burçları üzerinde toplayıcı, pozitif bir etkiye sahiptir. Nitekim topaz taşının, teraziler üzerinde mutluluk arttırıcı neşe verici bir özelliği bulunmaktadır.

Bu kapsamda yükseleni terazi olanlar; pembe kuvars, Aquamarin, Ametist, Akik ve Topaz taşlarından oluşan bir kombin yapmaları halinde günlük hayatlarında daha güçlü olabilirler. Bu taşları kullanan terazilerin girdikleri ortamda enerjiyi üzerlerine çekmeme ihtimali yoktur.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: