Oğlak Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Oğlak Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Oğlak Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Satürn gezegenin yönetimi altında olan Oğlak burcu, Zodyak takımyıldızının onuncu burcu olarak kabul edilir. 22 Aralık ile 20 Ocak tarihleri arasında doğan insanlarda baskın olarak hissedilen oğlak burcu; negatif ve kadınsız burçlar arasında yer alır. Oğlak burçları; çalışkan, disiplinli, azimli, statüyü ve maddiyatı seven bir yapıya sahiptirler. Plan yapmak ve plana sadık kalarak çalışmak tam bir oğlak burcu işidir. Hayatlarında herhangi bir şeye kızdıklarında, üzüldüklerinde hırslarını çalışırken çıkardıklarını defalarca fark edebilirsiniz. Akılcı ve mantıklı adımlar atan oğlakların, üstlendikleri bir işi, sorumluluğu yerine getirmemeleri neredeyse imkansızdır. Sorumluluğunu aldıkları herhangi bir görevi başarılı oluncaya dek sonuna kadar götürürler.

Dışarıdan sert ve soğuk bir yapıya sahip olmaları nedeniyle yeni girdikleri ortamlarda arkadaş bulmakta zorlanabilirler. Nitekim diğer insanların bir Oğlakla arkadaş olması da zordur. Ancak o sert taraflarının altında oldukça arkadaş canlısı bir insan vardır. Oğlakla arkadaş olmayı başaran bir kimse muhtemelen o kişiyle ölene dek arkadaş kalır. Sadakat ve güven konusunda bulunmaz insanlardır. Ancak kendilerine karşı yalan söylenmesinden hiçbir şekilde hoşlanmazlar, hoşgörüsüz davranırlar. Plan yapmak konusunda bir usta olan Oğlaklar, hayatlarındaki tüm ayrıntıları planlayarak hareket ederler fakat planlarının yolunda gitmemesi halinde depresyona girme ihtimalleri yüksektir.

Oğlak burcu taşlarını; Akik, Ametist, Çeroit, Florit, Granat, İnci, Jasper, Kaplangözü, Mercan, Malahit taşı, Lal taşı, Oniks, Turkuaz, Turmalin olarak sayabiliriz. Bu taşlar arasında Lal taşı ile Jasper özellikle oğlak burçlarına iyi gelen taşlar arasında yer alır.

Oğlak Burcu İçin En Etkili Taşlar

Oğlak burcu için en etkili doğal taşları; Jasper, Lal taşı, Malahit taşı olmak üzere 3’e ayırabiliriz. Bu taşlardan Jasper, oğlak burcunun simgesi niteliğinde olan bir doğal taştır. Oğlak burçlarının sabır, sevgi ve kararlılık duygularına besleyici bir etki taşır. Volkanik yapıya sahip olan Jasper taşı; opak bir yapıya sahiptir. Türkiye’de Jasper taşı bulmak oldukça kolaydır. Jasper taşını üstünde bulunduran Oğlak burçlarının kendilerine olan özgüvenlerini arttığı ve daha başarılı işler yaptıkları gözlemlenmiştir.

Oğlak burcunun en etkili taşlarından bir diğeri ise Lal taşıdır. Lal taşı, kahverengi ile kırmızı rengi arasında bir renk ile kristalimsi bir yapıya sahip olan doğal bir taştır. Bu taşın insanların duyduğu huzuru beslediği düşünülmektedir. Lal taşı kullanan bir oğlak burcunun insanlara karşı daha pozitif olduğu ve dünyaya daha sevgi gözüyle baktığı tespit edilmiştir. Ayrıca lal taşının Koç, Akrep ve Yay burçları ile olan uyumu arttırdığına inanılır.

Oğlak burcu taşlarından olan Malahit taşı; arındırıcı nitelikte, yeşilimsi bir yapıya sahip olan bir taştır. Malahit taşı oğlakların iç sıkıntılarına iyi gelir, ruhun nefes almasını sağlar. İnsanın içerisinde bulunduğu korku, kaygı gibi duygulardan arınmasına yardımcı olur. Malahit taşı kullanan oğlak burçları, kötü düşünce ve duygularından arındığı için normal yaşamlarında daha sevecen olabilirler.

Yükseleni Oğlak Olanlar İçin

Yükseleni oğlak olanlar için; Oniks ve Oltu doğal taşı genellikle önerilir. Planlı ve çalışkan bir yapıya sahip olan yükselen oğlaklar, işlerin istedikleri gibi gitmemesi halinde oldukça hoşgörüsüz davranabilir ve sinir krizine girebilirler. Bu zamanlarda kullanılan oltu taşı, negatif duyguların unutulmasına, kötü düşüncelerden arınmaya yardımcı olur. İnsanlar üzerindeki pozitif etkisi kanıtlanmış olan Oltu taşı, yükseleni oğlak olanlar için en ideal doğal taşlardan birisidir. Oltu taşının etkisinin artırılması amacıyla yanında Oniks taşı da kullanılabilir. Oniks taşı aslında oğlak burcunun özel taşları arasında yer alır. Bir yandan siniri ve öfkeyi önleyen bir etkisi bulunan Oniks taşı, diğer yandan insanların aşk ve arkadaşlık ilişkilerinde düzenleyici görevi üstlenebilir. Oniks ve oltu taşından yapılmış bir kombin yükseleni oğlak burcu olan bireylere ruhsal açıdan oldukça iyi gelecektir.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (3)

 • Dilek cevap

  Çok güzel ve net bilgiler vermişsiniz. Emeğinize sağlık teşekkürler

  Temmuz 15, 2020 , 1:31 pm
 • halim cevap

  3 tasida bir arada uzerimizde tasimamiz uygunmudur ?

  Buarada site ve icerikler cok guzel

  Eylül 16, 2020 , 2:24 am
  • duyguluk cevap

   Halim Merhaba,
   Evet Uygundur. Güzel yorumun için teşekkür ederiz.

   Eylül 16, 2020 , 8:53 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: