Kova Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Kova Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Kova Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Özgürlük, deneyimsellik denince akla ilk gelen Kova burcu, Zodyak takımyıldızının onbirinci burcu olarak kabul edilir. Satürn ve Uranüs gezegenlerinin yönetimi altında bulunan Kova burcu, pozitif ve erkeksi özellikler gösterir. Kova burçları; özgürlükçü, entelektüel, topluma duyarlı bir yapıya sahip olurlar. Bir kova burcunu baskı altında tutmak neredeyse imkansızdır, özgürlüklerine adeta aşıktırlar. Gelenekçi olmayı, yeniliklere kapalı olmayı kova burçlarının yanında telaffuz dahi edemezsiniz. Topluma duyarlı bir yapıya sahip olmaları yüzünden onları tepki verilmesi gereken tüm olaylarda en önde görebilirsiniz. Kova burcu bireyleri; toplumun, kendi çevrelerindeki insanların daha iyiye, ileriye gidebilmesi için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Toplumun her tabakasından insanla çok rahat iletişim kurabilirler. Özgürlüklerine olan düşkünlükleri onları genelde kendi işinin sahibi yapar, kova burcu bireylerini çok fazla birinin altında çalışırken göremezsiniz. Netlik ve dürüstlük bu burcu tanımlayacak diğer terimlerdir. Ne düşünüyorsa, düşündüğü anda karşısındaki kişiye söylerler, bu durum bazen büyük problemlere yol açabilir.

21 Ocak ve 18 Şubat tarihleri arasında doğan insanlarda etkileri hissedilen kova burcunun doğal taşları ise; Florit, Safir, Akik, Ametist, Akuamarin, Çeroit, Firuze, Granat, Kaplangözü, Lapis lazuli, Oniks, Sedef, Aytaşı ve Yeşim taşı’dır.

Kova Burcu İçin En Güçlü Taşlar

Kova burcu denince akla ilk gelen taş Florit’tir. Florit taşı, kova burçlarının daha hareketli ve uyumlu olmasına katkı sağlar. Florit taşına Türkiye’de ulaşmak mümkündür. Ağırlıklı olarak yeşil tonlarına sahip olan florit taşına ışık vurulması halinde mor tonlarından bir renge bürünebilir. Mutluluğun simgesi olan florit taşı, kova burçlarının üzerlerinde topladığı kötü enerjiyi dağıtmasına ve ruhsal olarak rahatlamasına yarar. Kova burcu için en güçlü taşlardan birisi de Safir taşıdır. Tam olarak Kova burcunu simgeleyen safir taşı, insan ruhuna özgürlük verir. Nitekim özgürlüğüne aşık olan Kova burçları, safir taşında benliklerini bulabilirler. Ayrıca safir taşının ani duygu iniş çıkışlarını dengelediği de unutulmamalıdır.

Cesaretin ve özgüvenin taşı olarak bilinen Akuamarin, tuhaf bir şekilde kova burçlarına çok iyi gelmektedir. Normal olarak özgüven konusunda sorun yaşamayan Kova burçları, hayatın olağan akışı içerisinde kendilerine olan güvenlerini arttırmak adına akuamarin taşını kullanabilirler. Deniz mavisi bir renge sahip olan akuamarin, kişinin kendisinin farkına varmasını sağlayacaktır. Akuamarin kullanan kova burçlarının toplum içerisinde daha özgüvenli hareket ettiği düşünülmektedir.

Nitekim kova burcu için en güçlü taşlar olarak saydığımız Florit, Safir ve Akuamarin taşının; kolye, bilezik vb. takılarla kombin halinde taşındığında Kova burçlarının ruhsal olarak çok güçlü hale geldiklerini söyleyebiliriz.

Yükseleni Kova Olanlar İçin Taşlar

Yükseleni kova burcu olanlar inanılmaz bir zekaya sahip olurlar. Yaşadıkların çağın çok ilerisinde fikirlere sahip olmaları nedeniyle onları beklenmedik yenilikler içerisinde görmeniz mümkündür. Kova burcunun verdiği özgürlük karekterini yükseleni kova olanlarda da hissetmeniz muhtemeldir. Ancak yükseleni kova olanlar bu yapılarını daha çok bilim alanlarında ortaya koyarlar ve bilim dünyasının ortaya koyduğu tüm fikirleri reddederek her şeyi marjinal bir düşünce ile açıklamaya çalışırlar. Nitekim birçok insandan farklı bir düşünce yapısına sahip olmaları onların diğer insanlarla olan iletişimini de etkiler ve kendilerini ifade etmekte zorlandıklarını görürsünüz. Bu anlamda yükseleni kova olanlar için genellikle iletişim becerilerini kuvvetlendirecek doğal taşlar önerilir.

İletişim becerilerine yaptıkları katkıyla bilinen Topaz ve Krizokol, tam anlamıyla kova burcu taşı olmasalar da yükseleni kova olanları eksik yönleri itibariyle tamamlarlar. Nitekim topaz ve krizokol, diğer kova burcu taşlarının yanında bir tamamlayıcı olarak kullanılması daha iyi olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: