İkizler Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

İkizler Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

İkizler Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Zodyak takımyıldızının üçüncü burcu olan ikizler, 21 Mayıs ile 21 Haziran arasında doğan bireylerde baskın olarak hissedilir. Güneş burçları arasında yer alması nedeniyle ikizler burcu olanların sıcakkanlı, neşeli, zeki ve çevik bir yapıda olduğu gözlemlenmiştir. Merkür’ün etkin olduğu ikizler burcu, iletişim yeteneklerinin üst düzey olmasıyla bilinirler. İkizler burcu bireylerinin olduğu ortamlarda dikkatleri üzerlerine çekmeleri çok olasıdır. Entelektüel ve mantıklı taraflarıyla bilinçli bir insan profili çizen ikizler burcu insanları; dışardan göründüklerine nazaran huzursuz ve kararsız bir yapıya sahiptirler. Nitekim ikizler burcu dendiği zaman akla gelen en negatif durum ikizlerin kararsızlığıdır. Çok hızlı karar verme ve düşünebilme yeteneğine sahip olan ikizler burcu insanları, bir o kadar hızlı fikirlerini değiştirebilir ve kararlarından vazgeçebilirler.

İkizler burcunun doğal halinin kararsızlık üzerine kurulmuş olmasından dolayı İkizler burcu için olan taşların çoğunluğu karar yetisini kuvvetlendirme özelliği içeren taşlardır. Bu anlamda ikizler burcuna sahip olan insanlara iyi gelen taşları; Akik taşı, Aquamarin, Aytaşı, Ceyt, Firuze, Gold Beril, Kaplangözü, Krikozol, Krizopras, Kuvars, Peridot, Yeşim ve Yıldız taşı olarak sıralayabilir.

İkizler Burcu İçin En Güçlü Taşlar

İkizler burcu dendiği zaman akla gelen ilk şeylerden biri kaplangözü taşıdır. Bir nevi ikizler burcunun simgesi niteliğinde olan bu taş, neşe ve mantığı temsil eder. Kuvars taş türleri arasında yer alan kaplangözü genellikle Güney Yarım Küre’de yer alan bölgelerden çıkarılır, kahverengi ile altın sarısı arasında bir renge sahiptir. Kaplangözü taşının ikizler burcunu karar verme konusunda etkilediği düşünülüyor. Bu kapsamda kaplangözü taşını yanında taşıyan ikizler burcu bireylerinin, gün içerisinde daha neşeli ve pozitif olduklarını söyleyebiliriz.

İkizler burcu için etkili taşlardan bir diğeri ise; Aquamarin olarak bilinen ve açık deniz rengine sahip olan değerli taşlardır. Aquamarin taşı, ikizler burcunun hayatın zorlukları karşısında yaşadığı kararsızlığı ve cesaretsizliği kırmasına yardım eden faydalı bir taştır. İnsanlara sağlık anlamında da etkisi olduğu düşünülen Aquamarin taşı, ikizler burcunun en kuvvetli yönlerinden olan sezgi yeteneğini daha da arttırır. Nitekim sezgi kuvveti güçlü olan ikizler burcunun Aquamarin taşı ile birleşmesinden sonra kandırmak neredeyse imkânsızdır.

Toplum içerisinde oldukça dikkat çeken ve ilgiyi üzerine toplamayı başaran ikizler burcunun, bu karakter yapısı nedeniyle gün içerisinde yaşayabileceği enerji düşüklüklerini engellemek amacıyla önerilen Akik taşı da ikizler açısından oldukça yararlı bir taştır. Akik taşı, yüksek oranda sudan oluşan ve birçok renge sahip olan özel bir taştır. Sahibini kendisinin seçtiğine inanılan Akik taşını; üzerinde gezdiren ikizler burcunun Koç, Boğa, Aslan, Başak ve Yay burçları ile uyumunun arttığı gözlemlenmiştir.

Yükseleni İkizler Olanlar İçin Taşlar

Yükseleni ikizler olanlar için ilk olarak söylenecek şey galiba “Nev-i Şahsına Münhasır” kelimesidir. İkizler burcunun etkisiyle duygular arasında çok kolay geçiş yapabilen yükseleni ikiz olanlar, tam anlamıyla orijinal tiplerdir. Yaşantılarında heyecanlı yapıya sahip olmaları nedeniyle yükseleni ikizler olanlara Turmalin taşını kullanmaları tavsiye edilir. Turmalin taşı, halk arasında gökkuşağı taşı olarak da bilinen ve gökkuşağının tüm renklerinde olan değerli bir taştır. Turmalin taşının ikizler burçlarının konsantre olmasına etki ettiği dinginlik ve sakinlik verdiği tespit edilmiştir.

Yükseleni ikizler olanların Turmalin taşı bulamamaları halinde bir diğer sakinlik taşı olan Zümrüt taşını da kullanabilirler. Zümrüt taşının, ikizler burcu üzerinde yaşam sevincini arttırdığı, ikizlerin en negatif özelliklerinden biri olan sabırsızlık yetisini biraz olsa da bastırdığı tahmin ediliyor.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: