Başak Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Başak Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Başak Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Aklın ve zekanın gezegeni olan Merkür’ün tüm özelliklerini tamamıyla yansıttığı Başak burcu, Zodyak takımyıldızının altıncı burcu olarak kabul edilir. Kadınsı ve negatif burçlar arasında yer alan başak burcu, 24 Ağustos ile 22 Eylül tarihleri arasında doğan bireylerde etkisini hissettirir. Burcun hakim gezegeni Merkür olmasından dolayı iletişim becerileri inanılmayacak kadar gelişmiştir. Başak burcu insanlarının hem en iyi hem de en kötü yanı mükemmeliyetçi olmalarıdır. Yaptıkları her işte mükemmeli arayan başaklar; bu özelliklerini özel ilişkilerine, iş hayatlarına, arkadaşlık ilişkilerine kadar her alanda kullanırlar.

Mükemmeliyetçi yapıları nedeniyle zor beğenen oldukça eleştiren bir tavra sahip olan başakların, gerçek hayatta istediklerini bulmaları oldukça zordur. Başak burçları için titiz ve düzenli olduğunu söylesek birçok insan başak burçlarının dağınık bir yapıya sahip olduğunu söyleyecektir. Ancak başak burçları her ne kadar dışarıdan dağınık bir yaşam tarzına sahipmiş gibi gözükse de düşüncelerinde oldukça tutarlı, düzenli ve titiz davranırlar. Başak burcuna aklına uymayan bir şeyi yaptırmanız mümkün değildir.

Başak burcuna iyi gelen ve takılarda kullanılabilecek doğal taşlar; Karneol, Yeşim taşı, Jasper taşı, Mavi ve Sarı renki Safir, Limon Kuvars, Limon Topaz, Kehribar, Turmalin taşı ve akik taşıdır. Bu taşların beraber kullanılması halinde Başak burçları inanılmaz bir duygusal güce ulaşabilir.

Başak Burcu İçin En Güçlü Taşlar

Yaşama sevgisi, güven ve huzur üçlüsü olmadan olmaz diyebileceğimiz başak burcunun en önemli doğal taşı Karneol taşıdır. Karneol taşı, karsedon olarak bilinen kayadan elde edilen yarı saydam bir yapıya sahiptir. Ülkemizde oldukça fazla bulunan Karneol taşının, başak burcu insanlarında yaşama sevincini arttırdığı gözlemlenmiştir. Nitekim sadakat ve yenilik taşı olarak da bilinen Karneol, tam bir başak burcu taşıdır. Başak insanları hayatı boyunca güvenin ve huzurun peşinden giderler. Hayattaki tüm ilişkilerinde güven ve sadakat ararlar. Bu anlamda karneol taşı kullanan başakların sadakat duygularının daha belirgin hale geldiğini söyleyebiliriz.

Mükemmeli arayan yapılarından dolayı hiçbir şeyi beğenmeyen Başak burcu insanları hayatları boyunca karşılarına çıkan birçok işi, fırsatı, insanı mükemmel olmadığı için eleyebilirler. Aradığını bulamama hissinin verdiği üzüntüyle başak burçlarının enerjilerinin negatife dönmesi olası bir durumdur. Bu anlamda başak burcu için önerilen güçlü taşlar arasında pozitif enerjisi ile ön plana çıkan Kehribar taşı vardır. Amber taşı olarak da bilinen kehribar; tesbih, kolye tarzı eşyalarda kullanılabilirler. Nitekim kehribar taşıyan başak burcu insanlarının Aslan burcuyla olan uyumunun arttığı gözlemlenmiştir.

Başak burcunun hayatın olağan akışında yaşadığı güçsüzlük veya korku hissini anlatabilmek için Jasper taşı kullanılabilir. Jasper taşı, başak burcu insanları için güçlü etki yaratan bir taştır. Jasper taşını üzerinde bulunduran başak burçları daha güçlü ve cesaretli olurlar. Bu anlamda önemli kararlar arifesinde kendine güvenmek ve daha iyi kararlar almak isteyen başak burcu bireylerinin bu dönemler Jasper taşından yapılan bir takı, aksesuar taşımaları iyi olacaktır.

Yükseleni Başak Olanlar İçin Taşlar

Kibar ve zarif bir yapıya sahip olan yükselen başak burcu bireyleri, sistematik düşünebilme yetileri sayesinde karşılaştıkları tüm sorunları rahatlıkla çözebilirler. Başak burcunun verdiği mükemmeliyetçilik özelliğini yükseleni başak olanlarda da görebiliriz. Bu mükemmeliyetçi yapıları onları endişe ve korku içerisine sürükler. Bu nedenle yükseleni başak olanlar için yeşim taşı ve akik taşı önerilir.

Yeşim taşı kullanan yükselen başak burcu bireyleri, daha akılcı kararlar verebilirken yaşadıkları korku ve endişeyi de kolaylıkla atlatabilirler. İnsana enerji ve canlılık vermesiyle bilinen Akik taşı da yükseleni başak olanlar için etkili taşlardan biridir. Nitekim yeşim taşı ve Akik taşının beraber kullanılması halinde yükseleni başak olanların tüm korku, stres ve kötü düşüncelerden arınması

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: