Balık Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Balık Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Balık Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

19 Şubat ile 20 Mart arasında doğan bireylerde baskın olarak hissedilen balık burcu, Zodyak takımyıldızının son burcu olarak bilinir. Negatif ve kadınsı özellikleriyle ön planda olan Balık burcunun yönetici gezegeni Neptün’dür. Kadın veya erkek fark etmeden duygusal kimlikleriyle bilinen balık burcu insanları genellikle sevecen, sakin bir yapıya sahip olurlar. Bulundukları ortamda ilk başta çekingen tavırlarıyla geri planda kalmalarına rağmen ortama ısındıkça sohbete katılırlar ve zamanla tüm insanların aradığı kişi haline gelebilirler.

Balık burcu hayatı boyunca kaliteli bir yaşamı, huzuru, aşkı arayıp durur. Nitekim balık burcu bireylerine tam bir aşk insanı diyebiliriz. Neptün’ün yönetici gezegen olması balık burcunu hayalperestlik noktasında oldukça etkilemiştir. Herhangi önemsiz bir konu hakkında saatlerce hayal kurabilirler. Aynı zamanda hayatta yaşadıkları ufak kalp kırılmalarını bile günlerce kafalarına takarak üzülebilirler.

Bulundukları ortamda ilk başta çekingen tavırlarıyla geri planda kalmalarına rağmen ortama ısındıkça sohbete katılırlar ve zamanla tüm insanların aradığı kişi haline gelebilirler. Balık burcu hayatı boyunca kaliteli bir yaşamı, huzuru, aşkı arayıp durur. Nitekim balık burcu bireylerine tam bir aşk insanı diyebiliriz. Neptün’ün yönetici gezegen olması balık burcunu hayalperestlik noktasında oldukça etkilemiştir. Herhangi önemsiz bir konu hakkında saatlerce hayal kurabilirler. Aynı zamanda hayatta yaşadıkları ufak kalp kırılmalarını bile günlerce kafalarına takarak üzülebilirler.

Balık burcunun doğal taşları arasında; Ametist, Akuamarin, Aytaşı, Çeroit, Firuze, Florit, İnci, Kalsit, Kantaşı, Mercan, Turkuaz, Turmalin taşları yer almaktadır. Bu taşların ortak özelliği Balık burcu bireylerin sahip olduğu kötü özelliklere iyi gelmesidir.

Balık Burcu İçin En Etkili Taşlar

Balık burcu için en etkili taşlar dendiğinde akla ilk gelen taş Ametist taşıdır. Genel olarak negatif bir ruh haline sahip olan balık burcu bireylerine canlılık, enerji ve mutluluk veren Ametist taşı, balık burcunu ruhsal anlamda tamamlar. Türkiye’de oldukça fazla rağbet gören bu taşın bulunması ise nitekim daha zordur. Ametist taşının balık burcu üzerindeki negatif enerjiyi çektiği ruh halini düzelttiği ve kişilerin gelişimine etki ettiği düşünülmektedir.

Yeni girdiği ortamlarda çekingen olması nedeniyle ilgiyi üzerine toplamakta oldukça zorluk çeken balık burçları, kan taşı ile daha güçlü hale gelebilirler. Bunun dışında kan taşının; cesaret, konsatrasyon ve özgüven hususunda balık burcu üzerinde pozitif etki ettiği biliniyor. Koyu yeşil renklerinin hakim olduğu kan taşı, balık burcu için etkili olabilecek taşlardan biridir. Bu kapsamda ametist taşı ile kan taşı balık burcu bireyleri üzerinde rahatlatıcı bir etki yaratacaktır.

Yükseleni Balık Burcu Olanlar İçin

Yükseleni balık burcu olan bireylerin karakter yapıları üzerinde Neptün gezegenin doğrudan etkisi hissedilir. Nitekim geniş bir hayal gücüne, duygusallığa sahip olurlar. Duygusal kimlikleri nedeniyle sevinmeyi, üzülmeyi, heyecanlanmayı, düşünmeyi her duyguyu enlerde yaşar. Ancak diğer insanlar için sıradan olan bir olay için bu kadar sert duygusal tepki vermeleri nedeniyle ruhsal olarak hemen yorulabilirler. Bu anlamda yükseleni balık olanlar için Aytaşı ilk olarak önerilen doğal taşlar arasında yer alır. Aytaşı; balıkların yaşadığı aşırı duygusal gerilimleri, iniş ve çıkışları kontrol altına alınmasına yardım eder. Balık burçlarının ruhsal değişimlerinin dengelenmesine katkı sağlayan aytaşı, aynı zamanda sezgi yetisi üzerinde de etkili olur. Aytaşı kullanan bir balık insanından düşüncelerinizi, tavırlarınızı saklamanız mümkün değildir.

Yükseleni balık burcu olanlar Aytaşı ile beraber Turkuaz ve Aquamarin taşını beraber kullanabilirler. Bu taşlar kombin halinde kullanıldığında balık burçları üzerinde önemli bir dengeleyici görevi görürler.

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • Pinar cevap

    Merhaba benim ay burcum balik hangi tasi onerirsiniz?

    Haziran 2, 2020 , 3:52 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: