Aslan Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Aslan Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Aslan Burcu İçin En Uyumlu Taşlar

Aslan Burcu, Zodyak takımyıldızının beşinci burcu olarak kabul edilir. Güneşin yönetimi altında bulunan aslan burcu bireyleri; tüm özelliklerini güneşten alır ve güneş kadar sıcak, pozitif ve yüksek enerjili bir yapıya sahip olurlar. Yöneticilik vasıfları oldukça gelişmiş olması nedeniyle aslan burcu insanları, diğer tüm insanları yönetimi altına almak ister. Bir toplulukta farkında olmadan aslan burcu birinin yönetimi altına girebilirsiniz. Genellikle dediğim dedik şeklinde hareket ettikleri için çevrelerindeki tüm insanları kendi istediklerine göre hareket ettirirler. Aslan burcunun istediği şeyi yapmayan birinin Aslan burcu ile anlaşması pek mümkün değildir. Nitekim Aslan burcu bireyleri, güneşin kendilerine verdiği pozitif enerjileri sayesinde çok kolay arkadaşlıklar kurabilir ve kendilerini sevdirebilirler. Ancak Güneşin etkisinde olan bir burç olduğu için Aslan burcun sahip olan bireyler, olabildiğinde ben merkezli hareket ederler. Bu tavırları hayatlarının her alanına yayıldığı için kolaylıkla edindikleri arkadaşlıkları bencillikleri yüzünden kaybedebilirler.

Aslan burcu taşları ise; Kuvars Kristali, Akik, Kehribar, Oniks, Sitrin, Topaz, Turmalin ve Yakut taşlarıdır. Bu taşların ortak özelliği aslan burcu bireylere ruhsal ve bedensel olarak rahatlatıcı etkiye sahip olmalarıdır. Özellikle Akik ve Sitrin taşının Aslan burcu üzerinde negatif enerjiyi dağıtıcı bir etkisi vardır.

Aslan Burcu İçin En Etkili Taşlar

Aslan burcu için en etkili taşları, Kuvars kristali, Yakut ve Kehribar olmak üzere üçe ayırabiliriz. Bu taşlar arasında en etkili olanı aynı zamanda Aslan burcunun temsilcisi olduğu düşünülen Kuvars kristalidir. Volkanik bir yapıya sahip olan bu kristal, buz rengine sahiptir. Kuvars kristali, insanların ilk zamanlarından itibaren gizli gücün simgesi olarak kullanılmış ve metafizik anlamında enerjisinden yararlanılmıştır. Eski zamanlarda şamanların kuvars kristali ile büyü yaptıklarına inanılır. Bu anlamda kuvars kristalinin aslan burcuna büyük bir güç kattığına inanılır. Nitekim kuvars kristali ile birleşen aslan burcunun daha pozitif daha cesaretli bir yapıya büründüğü gözlemlenmiştir. Aslan burçlarının mutlaka kuvars kristalini üzerlerinde taşıması gereklidir.

Güneş yıldızının parlayan burcu olan Aslan, her daim diğer insanlara göre şanslı olmasıyla, bir şekilde yolunu bulması ile bilinir. Diğer yandan insana şans ve güven verdiğine inanılan yakut taşı da aslan burcunun en etkili taşları arasında yer alır. Yakut taşı ile bir araya gelen aslan burcunun, biri karşısında ezilmesi pek mümkün değildir. Nitekim yakut taşının insanın aklındaki kötü düşünceleri de sildiği bilinmektedir.

Kehribar olarak bilinen amber taşı, aslan burcu üzerinde stresi azaltan farkındalığı arttıran bir etkiye sahiptir. Yöneticilik vasıfları nedeniyle stres dolu bir yaşam geçiren aslan burcu, kehribar taşı ile beraber bir tık rahatlayabilir. Kehribar kullanan aslan burcu insanları, daha sağlıklı kararlar verebilirler.

Yükseleni Aslan Olanlar İçin Taşlar

Yükseleni aslan olanlar; tipik bir lider gibi hareket ederler. Etraflarındaki insanları yönetmek konusunda usta olan bu bireylerin en büyük zaafı çok hemen sinirlenmeleridir. Arzu ettikleri bir şeyin düşündükleri gibi olmaması halinde çekilmez olabilirler. Yükseleni aslan olanlar için bu kapsamda Sitrin ve Ametist taşı beraber kullanılabilir. Sinir sistemini kontrol altına alan ve rahatlatıcı etkisi bulunan Sitrin taşı, aslanların yaşadığı sinir patlamalarının daha aza indirilmesine yardımcı olur. Sitrin ve ametist taşını beraber kullanan aslan burçları, günlük hayatlarında kendilerini daha kontrol altında hissedebilirler. 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu ürünü sepete eklediniz: